בפרדס חנה-כרכור יחלו תוכנית אב לחינוך ויבחנו את מבנה “הפיל הלבן” בשדרות הציונות

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות

בפרדס חנה-כרכור יחלו תוכנית אב לחינוך ויבחנו את מבנה “הפיל הלבן” בשדרות הציונות

-

לפני 14 שנה נבנה מבנה לבית ספר בשדרות הציונות בפרדס חנה. על אף שבנייתו כמעט והושלמה לגמרי הוא לא אוכלס מעולם. המבנה, היה עתיד לשמש את בית הספר “חורב” בזמנו אך לא אוכלס בעקבות סכסוך על השטח ובעקבות קרבתו הגדולה לקווי מתח גבוה של חברת חשמל, מה שגרם לחשש כי יהווה סכנה בריאותית לתלמידים שילמדו במקום.

המבנה בשדרות הציונות. צילום ארכיון

השבוע התייחסה מועצת פרדס חנה-כרכור לנושא בכתבה שפורסמה בעיתון מקומי, וציינה כי בעקבות יציאה לתוכנית אב לחינוך בקרוב, ייבחן מחדש השימוש במבנה הנטוש.

כבר בשנת 2011 התלוננו תושבים על מפגעים רבים במקום. “שנים שהמבנה נטוש והפך להיות למחששה ולעוד כל מיני דברים אחרים”, סיפר תושב נווה פרדסים הסמוכה. מטרדי הרעש במקום, הפכו לטענת התושבים את חייהם לגיהנום.

“המבנה הזה עומד ריק וכולם יודעים מה קורה כשמבנה הוא ריק וחדש- באים אליו כל מיני טיפוסים”, סיפר אז תושב רחוב הלימון הסמוך. “בין היתר היו מגיעים לפה חבר’ה, והפכו אותו למועדון לילה שלהם. היה שם שתייה, מוזיקה, סמים, אורות וזיקוקים, כל מה שאתה רק רוצה. אין בעיה שאנשים יהיו שמחים ויעשו לעצמם טוב על הלב, אבל לא באחד וחצי או בשלוש בלילה”.

ראש המועצה הקודם, חיים געש, התייחס לנושא ב-2011. “המבנה נבנה על ידי משרד החינוך ומכספו ואמור היה לאכלס את בית הספר ‘חורב’. התוכנית נעצרה בצו שיפוטי. סוכם על ידי בית המשפט שמנכ”ל מרכז החינוך העצמאי של אגודת ישראל ימשיך את תהליך ההקצאה של המבנה. עם הזמן היו חילופים עקב סיבות שונות של מרכזים באגודה.

אנו ערים לוונדליזם שמתרחש שם, כולל גניבת גדר שהייתה במקום. בעיה נוספת היא השתלטות על שטח שמסביב. אטימת המבנה עולה הון עתק. המבנה מיועד לבית ספר ואי אפשר לנצל אותו למטרות אחרות”.

ממועצת פרדס חנה-כרכור ומשרד החינוך נמסר לעיתון ‘כל הפרדס’ השבוע בתגובה שהופיעה בעיתון כי “המבנה הינו מבנה ציבור שהוקפ לפני 15 שנה במימון משרד החינוך ויועד לצרכי חינוך. לאחרונה פנה משרד החינוך לרשות המקומית לטובת השמשתו מחדש. המועצה יוצאת בזמן הקרוב להכנת תוכנית אב לחינוך שלא עודכנה מאז 2012. במסגרת התוכנית ייבחנו כלל מבני החינוך ביישוב. בין השאר יילקחו בחשבון שיקולים סביבתיים, דוגמת קירבת המבנה לקווי מתח”.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה