Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

מדוע מיזם הניקיון האומנותי בחדרה עלה על שרטון? (וידאו)

מדוע מיזם הניקיון האומנותי בחדרה עלה על שרטון? (וידאו)

האומנים גבריאל רענן והנס פלדה מפרדס חנה יזמו מהלך של ניקיון חוף בגדה הצפונית של נחל חדרה, אלא שאז התברר שהשטח נמצא בכלל בבעלות חברת החשמל. עם זאת, הם ממתינים לתשובות בנושא ולא מאבדים תקווה. ואיזה שת"פ בכל זאת נוצר מהפנייה לעיריית חדרה? כל הפרטים

זה סיפור מפותל במקצת על יוזמה מקורית ומבורכת שמשלבת אומנות עם ניקיון, אך נכון לעכשיו עלתה על שרטון. יחד עם זאת, כפי שתראו מיד, כשמדובר בנפשם של אומנים, תמיד יש פתח לתקווה.

הכל החל כשגבריאל רענן והנס פלדה, צמד אומנים ותיקים תושבי פרדס חנה-כרכור, יזמו מהלך על רקע האביב ובאווירת חג הפסח, לפיו יגייסו מספר אומנים לנקות את אזור החוף בגדה הצפונית של נחל חדרה, הסובל מלכלוך רב וזוהמה. המטרה: לפנות את כמויות הזבל הרבות – פלסטיקים, קלקרים וברזלים, ולהקים שם מיצגים אמנותיים דוגמת פסלים קינטיים מענפים וגזעים שנסחפו למקום וכן לעשות שימוש אומנותי בבמבוקים.

גבריאל רענן במיזם אומנותי שהקים לזכר נופלי חרבות ברזל

בשל כך, נערכה פגישה חיובית בין רענן לאנשי פנאי העיר בחדרה ומנהל הפארק הסמוך, אלא שבהמשך התברר כי הייתה חוסר הבנה והאזור האמור הנו בבעלות חברת החשמל ולא שייך כלל לעיריית חדרה. “התכוונתי לגייס בין 8-12 אומנים ואף לתת להם להתבטא באופן אישי בחוף”, אומר רענן בשיחה עם ‘מגדלור ניוז’. “זה אזור מקסים שלצערי נראה כמו מזבלה. אנשי פנאי העיר בחדרה היו מאוד נחמדים והביעו נכונות לקדם את הנושא ולתקצב את המיזם, אבל אז התברר שהאזור לא בתחום אחריותם”.

רענן סירב לוותר ופנה לחברת החשמל בנושא. בתשובה שקיבל נכתב בין השאר כי “מבדיקה ראשונית של הנושא, חשוב להבהיר כי התהליכים בחברה ממשלתית ארוכים ומורכבים יותר, וגם אם יוחלט לבחון את הנושא, זה מחייב אותנו כחברה ממשלתית לפנות לבעלי עניין נוספים לקבלת הצעות מחיר, מאחר והפרויקט כרוך בעלויות כספיות”. עוד הוסיפו בהקשר זה בחברת החשמל כי “אין סיכוי שנוכל לתת מענה מהיר כל כך להצעה שלכם, מעניינת וחשובה ככל שתהיה”.

הנס פלדה על החוף בחדרה. אולי מעז ייצא מתוק?

אז מה עושים? מחכים. “מתברר שזו ביורוקרטיה ארוכה, אבל לי לא משנה מי אחראי, אני רוצה לנקות את החוף היפה הזה ולעשות שם מיצג אומנותי. נמתין לתשובה סופית מחברת החשמל”, מסכם רענן.

עם זאת, לפחות מעז יצא מתוק. בפנאי העיר חדרה התרשמו מיוזמתו של גבריאל, ולמרות שהמיזם האמור לא ייצא לפועל תחת חסותם, תעניק החברה חסות לסדנת פיסול ובניית ארמונות בחול בנושא התחדשות ותקומה, בליוויו ובהנחייתו. מדובר בסדנה חווייתית-אומנותית לכל המשפחה שתכלול מגוון טכניקות פיסול בחול. הסדנה תיערך בחוף אולגה בעיר ביום רביעי, ה-24 באפריל (חול המועד פסח) בשני סבבים: ב-10:00 בבוקר וב-12:30 בצהריים, בעלות סמלית של 50 שקלים למשפחה עד 5 נפשות. לנו לא נותר לקוות שלצד הסדנה הייחודית, גם מיזם הניקיון המקורי של צמד האומנים האמביציוזי ייצא בסופו של דבר אל הפועל.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

עקב יום העצמאות: סגירות כבישים וחסימות צירים בפרדס חנה-כרכור | כל הפרטים >>

עדכון סגירת כבישים ושינויים בתחבורה הציבורית ביום העצמאות בפרדס חנה-כרכור: בהתאם להנחיות המשטרה, החל משעה 14:00, ייסגרו הכבישים במרכז המושבה לחלוטין. הנהגים מתבקשים לשים לב לחסימות, בהתאם למפה המצורפת. שינויים

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן