בניית הבריכה העירונית באור עקיבא: מה עלול לתקוע מקל בגלגלים לפרויקט?

בניית הבריכה העירונית באור עקיבא: מה עלול לתקוע מקל בגלגלים לפרויקט?

-

מגדלור-פיד ♋

בניית הבריכה העירונית/קאנטרי באור עקיבא ממשיך לעניין הרבה אנשים בעיר וכמובן את כל מי שחולפים מידי יום ליד השלט המצוי בשטח המיועד ליד איצטדיון הכדורגל העירוני.

בשבוע שעבר אישרה מועצת העיר תוספת של 2 מיליון שקלים להמשך תכנון המתחם העתידי. בנוסף, קבלת ההיתר לבנייה צפוי להתקבל ממש בקרוב, אך בישיבת המועצה שנערכה הערב באור עקיבא, העלתה חברת המועצה ילנה זסלבסקי תהייה מעניינת.

השלט בשטח הבריכה העתידי. צילום: מגדלור ניוז

“אין לנו את כל הסכום לביצוע כרגע אבל אנחנו מתקדמים בשלב התכנון של הפרויקט”, אמרה זסלבסקי. “זה אולי שלב קצת מורכב להעלות את זה אבל הקרבה לשכונת אורות, שם צפוי לקום הקאנטרי, עלול להיות בעייתי. אנחנו מדברים על קרבה לבתים ולכאלה שרוצים לנוח בשבת וכדומה. האם הוצעו חלופות אחרות? למה לא נשקל איזור התעשייה החדש כמקום שיכול להכיל קאנטרי כזה, מה שיפתח שוק שלם, אפשרות לפתיחה בשבת, פתיחה לכלל הציבור – דתי וחילוני במשך כל השבוע ומשיכת יזמים לפרויקט? בלי שזה יהיה פתוח בשבת לא יבואו יזמים, וככה לא נוכל להקים שום דבר”.

 

חבר המועצה אברהם כהן השיב לה כי במקום המיועד לקאנטרי פועל כבר שנים ארוכות איצטדיון כדורגל ללא שום בעיה או תלונות על רעש. אם נעשה עכשיו עוד שינוי שכזה מבחינת תכנון ושטח – זה עלול להתעכב עוד שנים ארוכות”.

זסלבסקי טוענת כי הקמת הפרויקט באיזור התעשייה תוכל להביא לסיום הפרויקט בצורה מוצלחת – לעומת המיקום שלו כיום שעלול להביא לבעיה בהקמתו. הסברה היא כי במיקום הנוכחי, אף יזם שותף לא ירצה להצטרף למיזם בעקבות חוסר כדאיות כלכלית.

יש לציין כי השטח המיועד לבריכה כיום הוא שטח מאושר בתוכנית בניין עיר (תב”ע) והוא צבוע למטרה זו בלבד. במצב כזה, להזיז את הפרויקט למקום אחר יהיה קשה מאוד ולא כדאי.

ראש העירייה יעקב אדרי ציין כי דווקא סיוע ממשרד התרבות והספורט בגובה מיליוני שקלים (בין 10 ל-15) עשוי להביא לתפנית חיובית בתקצוב הפרויקט.

“ברגע שנסיים את התכנון החדש והעדכני, אביא מספר אופציות להחלטת המועצה – ישנם מספר אפשרויות, חברי המועצה יהיו אלה שיחליטו על המתווה של הפרויקט בפועל, כפי שאמרתי – מתוך מספר אופציות שאנחנו נביא לשולחן המועצה”, חתם אדרי.

54250cookie-checkבניית הבריכה העירונית באור עקיבא: מה עלול לתקוע מקל בגלגלים לפרויקט?

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות