אולי יעניין אותך

תלמידי כיתות ד’ חוזרים ללמוד באופן מלא – תבוטל החובה להצהרת בריאות יומית

תלמידי כיתות ד’ חוזרים ללמוד באופן מלא – תבוטל החובה להצהרת בריאות יומית

קבינט הקורונה אישר השבוע שורה של הקלות נוספות במערכת החינוך אשר תקבלנה תוקף זמני עד ליום שלישי הבא. 

ביום שני יתקיים דיון נוסף בממשלה, אם לא תושג הכרעה, תוקף התקנות יפקע וכל ההגבלות על מערכת החינוך יוסרו מיום ראשון שלאחר מכן, ב-18 באפריל.

אלה ההקלות שאושרו באופן זמני:

1. ביטול חובת מילוי הצהרת בריאות יומית לכלל מערכת החינוך

2. מעבר מלמידה בקפסולות (קבוצות) ללמידה בהרכב של כיתות מלאות בכיתה ד’. בנוסף, מעבר מלמידה בקפסולות ללמידה בכיתות מלאות בכיתות יא’-יב’, אשר שיעור ההתחסנות והמחלימים של התלמידים בשכבות גיל אלו הוא יותר מ-65%. (עד עתה נדרש שיעור של 90% ומעלה בעלי תו ירוק מחוסנים ומחלימים).

 

כמו כן, מעבר מלמידה בקפסולות ללמידה בכיתות מלאות בכיתות ז’-י’, שבבית ספרם מתקיים “מגן חינוך”. עד כה תכנית זו הופעלה ברשויות שסווגו כתומות, בהתאם לתכנית הרמזור. במסגרת התכנית מתבצעות בדיקות קורונה בתוך מוסדות החינוך והיא מותנית בהסכמת ההורים לביצוע בדיקות אלו (בשיעור של 75% של הכיתות האמורות גם יחד).

נוסף לכך, בכלל כיתות ז’-י’ התלמידים יוכלו ללמוד תוך מעבר בין 4 קבוצות או כיתות קבועות. (עד כה התאפשר מעבר בין 2 קבוצות בלבד).

3. נוכחות של עד 100 משתתפים בטקסי מערכת החינוך לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה המתקיימים בשטח פתוח. (עד כה ניתן היה לקיים טקסים במערכת החינוך בהרכב של עד 50 משתתפים בשטח פתוח).

4. שילוב של תלמידים מקפסולות שונות בשיעורי חינוך גופני ובשיעורים מעשיים בשטח פתוח. כמו כן, שילוב של תלמידים מקפסולות שונות במסגרת שיעורים המיועדים לתלמידים מחוננים, המתבצעים בשטח פתוח.

5. הסרת המגבלה על ערבוב קבוצות של כיתות א’ עד ג’ בצהרונים, כך שניתן לשלב יחד 3 קבוצות קבועות לכל היותר, ועד 28 ילדים.

6. לימוד שיעורי שחייה לכיתות הרלוונטיות בבריכות בשעות בהן הבריכה אינה פתוחה לציבור המתרחצים. כמו כן, קיום פעילות ספורט במבנה סגור או בשטח פתוח במסגרת נבחרת הספורט או מועדון הספורט הבית ספרי. האימונים והמשחקים יתבצעו תוך שילוב תלמידים מקבוצות קבועות שונות.

כאמור, למרות הירידה המתמשכת בנתוני תחלואת הקורונה וחזרת המשק לשגרה כמעט מלאה, מערכת החינוך עדיין פועלת תחת הגבלות שונות שמכבידות על התנהלות התלמידים – במיוחד בחטיבות הביניים – וכן על המורים וההורים.

בעוד משרד הבריאות מעוניינים להסיר את ההגבלות על מערכת החינוך באופן הדרגתי ומזכירים שילדים מתחת לגיל 16 טרם חוסנו, שר החינוך יואב גלנט דורש לבטל את כלל ההגבלות באופן מיידי. “די לכיתות החצויות וללימודים מרחוק” – צייץ השר בטוויטר, “הגיעה העת לפתוח את מערכת החינוך במלואה”.

“הסיכון הרגשי, החינוכי והחברתי גבוה כעת עשרות מונים מן הסיכון הבריאותי” – הוסיף לכתוב. “אפעל לשכנע את ראש הממשלה וחבריי לקבינט הקורונה לתמוך בהסרת כל ההגבלות על מערכת החינוך”.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋


דילוג לתוכן