על מפת התיירות: אושרה תוכנית תיירותית חדשנית לפרדס חנה-כרכור

על מפת התיירות: אושרה תוכנית תיירותית חדשנית לפרדס חנה-כרכור

-

מגדלור-פיד ♋

בשורות בתחום התיירות המקומית של פרדס חנה כרכור: משרד התיירות אישר את תקציב תכנית התיירות – ‘פרדס חנה כרכור מקור להשראה’. בכך הכיר המשרד בפוטנציאל התיירותי במושבה ונקט בצעד ראשון למען העלאתה על מפת התיירות הארצית. במסגרת הפגישה שהתקיימה לאחרונה בין נציג הרשות המקומית, סגן ראש המועצה ומחזיק תיק תיירות וקהילה, עו”ד אייל כגן לבין נציגי משרד התיירות אישר המשרד בשלב ראשון תקציב של כ- 30,000 ₪. התקציב ישמש עבור מתן שעות ייעוץ מקצועי לתוכנית. בהמשך לכך, התוכנית תגובש בתקופה הקרובה יחד עם היועץ מטעם המשרד ולאחר גיבושה ואישורה תוצג לציבור הרחב.

קידום התוכנית בוצע בתמיכתה של ראש המועצה, הגר פרי יגור. מסגרת התכנית אושרה על ידי ראש המועצה כאפיק נוסף לחיזוק עצמאותו הכלכלית של הישוב.

  • קראו גם >> פרדס חנה-כרכור: ההורים שלמו מאות אלפי שקלים מיותרים, חקלאי ברנקו וייס חוייב להחזיר את הכסף

התהליך כולל בשלב ראשון מיפוי בעזרת יועצי משרד התיירות, בחינת המצב הקיים כולל בדיקת פוטנציאל עתידי והיתכנות בדגש על עסקים מבוססי ותומכי תיירות ותוכנית עבודה הכוללת פרויקטים ספציפיים וממוקדים. על פי התפיסה התיירותית העומדת בבסיס התוכנית, בפרדס חנה-כרכור עשייה נרחבת במגוון היבטים קהילתיים, תרבותיים ותיירותיים המהווים מוקד משיכה למבקרים מתוך הישוב ומחוצה לו- שפע אומניות ואמנים, מטפלים, מסעדות ועסקים קולינריים והיסטוריה מקומית מפוארת ומרשימה, כאשר המשותף לכולם הוא ההשראה ממנה נובעת העשייה ואשר מעניקה לכל אלו גוון מיוחד ושונה.

המסלולים נבנו על פי תחומי העניין השונים של המבקר, כך לדוגמא ניתן למצוא את המסלול הירוק שהוא מסלול הטבע הערוני המתמקד בשכיות הטבע בישוב. התוכנית מעניקה דגש ובמה גם לעשייה המרשימה בתחום האמנות באמצעות המסלול הכתום (האומנותי). מסלול זה מפנה את המבקר לעשרות סטודיות בהן מוצגים לכל אורך השנה תוצרים אמנותיים הנחשבים למוערכים בנוף האמנות הארצי. רוחב העשייה יוצא הדופן בתחום האמנות אף היה אחד מהגורמים בעלי המשקל בהחלטת משרד התיירות לאמץ את התוכנית ולקדמה.

מסלול ייחודי נוסף הוא המסלול הלבן המציג את שפע המטפלים והטיפולים ההוליסטיים, הדרכות וסדנאות בישוב. במסלול זה מתאפשר למבקר לחוות את עוצמתו ורבגוניותו של הישוב בהיבט הטיפולי וההוליסטי. עוד  מוצג בשלד תכנית התיירות המקומית- המסלול התכלת – המסלול הקולינרי. פרדס חנה כרכור נהנית מפריחה קולינרית חסרת תקדים, שפים מקוריים יצרו מסלול מרתק של טעמים עם שורה של השפעות בינלאומיות שמאפשרות ליהנות ממגוון של מטבחים בהם- צרפתי, איטלקי, הודי, תאילנדי ואתיופי.  שני מסלולים נוספים הם המסלול הכחול ובו סיור בין מבנים ואתרים היסטוריים בישוב הוותיק והמסלול האדום שהוא למעשה המסלול המקומי המציע הצצה להווי הישוב.

עו”ד כגן מציין כי התוכנית תביא להגדלת נפח הפעילות של העסקים המקומיים, תעזור בפיתוח יוזמות חדשות וכן תגדיל את כניסת תיירות פנים וחוץ לישוב. “הוכחה חותכת לפוטנציאל התיירותי קיבלנו באירוע ‘אמנים במושבה’ במסגרתו פקדו את הישוב אלפי מבקרים מהאזור ומכל רחבי הארץ שנחשפו לעושר האמנותי והתרבותי של למעלה מ-100 אמנים שגרים ופועלים פה בישוב”, הוא מציין. 

עוד מוסיף כגן כי “בפרדס חנה כרכור יש היום מצע, מצע לגדילה, מצע להתפתחות, להגעה לשיאים חדשים, הישוב לתחושתי עומד לפני פריצה. תכנית התיירות תאפשר שני דברים מרכזיים- חשיפת הקהל לאוצרות המצויים בה, במיוחד בתקופה בה תיירים מחפשים אחר השונה והמוכר, מבחינת- צבע, תוכן וטעם, וכמובן תאפשר לקהל המקומי ליהנות מהשפע הכלכלי שיגיע לישוב עם פיתוח התיירות. מבחינתנו פרדס חנה כרכור בשלה. זה הזמן שלנו לפרוץ קדימה ולתת למושבה ולתושבים בה את הבמה והתמיכה לכל העשייה המתרחשת פה. “

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

עידו בן ה-37 נהרג ממכונה חלקאית בגולן: “משפחה שורשית מאוד באור עקיבא, טרגדיה ועצב גדול”

עמר, נמצא ביום שישי ללא רוח חיים בשטח חקלאי של המשפחה במועצה האזורית גולן, סמוך לטרקטור שבו נהג * על פי מה שנודע ל’מגדלור ניוז’, מדובר ככל הנראה בחלק מציוד המכני עמו עבד הצעיר שהתנתק ופגע בו בעוצמה. הדבר הוביל לפגיעה קשה ובהמשך למותו * באור עקיבא סיפרו כי המשפחה היא מוכרת ושורשית בעיר

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן