תושב אור עקיבא חשוד באיומים על נהג משאית אך טוען: “סה”כ עזרתי למכר שהסתבך בריב”

תושב אור עקיבא בן 51 נעצר לפני ימים אחדים בחשד שביחד עם אדם נוסף פרץ לרכב באזור התעשייה 'קומבה' בחדרה, איים על קורבן עם סכין וברשותו נתפסו גם אלה ואגרופן.

האיש, מ”ע, הובא להארכת מעצר בבית המשפט השלום בחדרה. “מדובר באירוע שמתחיל אתמול בשעות הבוקר באזור תעשייה בחדרה”, אמר הטוען המשטרתי בדיון (28.7). “יש איזה עסק אליו מגיע נהג משאית לפרוק סחורה. כאשר הוא יוצא הוא מבחין במישהו בתוך הרכב. במהלך חילופי הדברים, החשוד שמובא כעת בפני בית המשפט, עולה חשד כי איים על אותו נהג באמצעות סכין ועולה חשד שהוא שותף של אותו בחור שפרץ למשאית. החשוד נחקר והוא מכחיש בתוקף שהוא קשור לאירוע פריצה למשאית”.

השוטר הוסיף כי “הוא כן הסביר שהוא בא לסייע לאותו בחור שפרץ למשאית כאשר הוא טוען שהוא בא לסייע בעקבות אירוע אלימות. חומר החקירה קושר את החשוד למיוחס לו. החשש משיבוש הליכי חקירה לאור אופיים וכן חשש לביטחון המתלונן והציבור לאור אופיים של החשדות המיוחסים למושא הבקשה ובהינתן כי לחובתו מספר רב של הרשעות, כולל בעבירות אלימות ורכוש”.

החשוד יוצג על ידי עו”ד תאופיק ג’בארין ששאל האם היו נפגעים באירוע וקיבל תשובה חיובית. בנוסף התברר כי נהג המשאית שאוים, מסר גרסה ראשונית לשוטרים.

“אבקש שבית המשפט יבדוק האם יש חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו”, אמר עורך הדין. “הטענה היא שהחשוד היה בדרכו למרכז במקום, לפי גרסתו הוא לא ביצע שום עבירה ורק רצה לעזור לאדם שהותקף ומוכר לו וכתוצאה מכך מצא את עצמו גם מותקף. הוא מכחיש את הטענה כי היה שותף יחד עם אותו אדם לגניבה ופריצה מאותו רכב. הוא רק ניסה לעזור לאדם האחר ומכאן ההתפתחות של האירוע. לטענתו החזיק איזה סכין שהיה שם ללא להב אפילו וניסה לגונן על עצמו. האם זה מצדיק הארכת מעצר של 5 ימים?

“גם אם קיים אותו חשד סביר בביצוע חלק מהעבירות לטעמי אין להאריך את המעצר. אותן פעולות יכולות להתבצע ללא קשר להארכת מעצרו. אם בית המשפט יראה לנכון להיעתר לבקשה באופן חלקי אפשר להאריך את המעצר עד שעה מאוחרת היום ולהשלים פעולות שיש בהן אינדיקציה לשיבוש ולאחר מכן לשחררו בתנאים”.

השופטת קרן מרגולין-פלדמן שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, החליטה לבסוף להאריך את מעצרו של החשוד בשלושה ימים ועד 31.7.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן