המשטרה מודה בהתנהלות בלתי תקינה לכאורה בחקירת תיק צביקה גנדלמן

ממסמך עם תמצית מידע מודיעיני חסוי שהעבירה הפרקליטות בימים האחרונים לסנגורים בתיק צביקה גנדלמן, ראש העיר המושעה של חדרה, נודע כי המשטרה הדביקה ברוגלה את הנייד של בת זוגו מורן שגב, "ושאבה ממנו מידע שחרג מהצו השיפוטי". כך מפרסם העיתון "כלכליסט". 

המעשה נעשה במסגרת החקירה הסמויה שניהלה החל מאמצע 2017 והובילה לימים להגשת כתב אישום נגד גנדלמן על עבירות מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. התיק נגד בת הזוג שגב – נסגר בינתיים. בכלכליסט מוסיפים כי ביום רביעי האחרון הגיש גנדלמן לבית משפט השלום בחיפה עתירה להתרת ראיות חסויות כדי לקבל את כל המידע והראיות הרלוונטיות מהדבקת הנייד.

בעוד צו האזנות הסתר הושג, החשד הוא כי השימוש ברוגלה היה נרחב יותר מאשר הותר למשטרה וכלל גישה לדבר אחד, אולם במשטרה עשו ברוגלה שימוש לריגול בדברים נוספים בטלפון של בת הזוג.

באמצע חודש יולי פרסמנו כי פרקליטות המדינה התקפלה מכוונתה להביא תוצרי מצלמות סתר שהמשטרה הציבה בלשכת ראש העיר חדרה המושעה צביקה גנדלמן. אחרי הביקורת מעו״ד עמית חדד בבית משפט השלום שהורה לה להסביר את הבסיס החוקי להסרטה הזו של המשטרה בסתר, הודיעה הפרקליטות שתוותר עליהם ותסתפק בהקלטות האודיו בלבד.

בהמשך לכך, הוועדה להשעיית נבחרי ציבור החליטה לפני כשבועיים לזמן ישיבה בנושא ונכון לעכשיו – השעייתו של גנדלמן נמשכת עד להחלטה אחרת בנושא. משפטו של צביקה גנדלמן, אם לא יהיה שינוי, צפוי להימשך בחודש פברואר 2023.

לכתבה המלאה בכלכליסט הקליקו

.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן