Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

אור עקיבא | “זה נשמע כמו אזעקה באמצע הלילה. ואז אתה מציץ בחלון ומגלה משהו אחר”

אור עקיבא | “זה נשמע כמו אזעקה באמצע הלילה. ואז אתה מציץ בחלון ומגלה משהו אחר”

לילות לא שקטים עוברים על תושבים בשכונת היובל באור עקיבא – זאת בעקבות רעש מנוע טרקטורון שנוסע בלילות במהירות גבוהה ברחבי השכונה, במשך זמן רב.

הרעש הבוקע מהטרקטורון החשמלי, דומה לאזעקה, ובקרב מספר מדיירי השכונה נרשמת בהלה בכל פעם מחדש.

תושב השכונה סיפר למגדלור ניוז: “ראיתי ילדים או נערים שעולים ויורדים מהטרקטורון ברחוב הכרמל בעיר, נוסעים במהירות גבוהה על הכביש ושום דבר לא הפריע להם מלעשות רעש בשכונה, בשעת לילה מאוחרת מאוד”.

התושב הוסיף: “אינני מבין, איפה נמצאים ההורים של הילדים או הנערים האלה? גם מרעישים לשכונה שלמה של אנשים מבוגרים, הורים, תלמידים, ותינוקות, וגם נוסעים בפראות בכביש ומסתכנים בתאונות קשות. למה מחכים אותם הורים בדיוק? שיקרה אסון?”.

תושבת השכונה הוסיפה: “זה נשמע ממש כמו אזעקה. הטרקטורון נוסע באין מפריע הלוך חזור, מעיר אותנו באמצע הלילה, ואת נשארת עם פחד ודפיקות לב. גם הילדים שלי מתעוררים מזה”.

בשנים האחרונות, הסטטיסטיקה העגומה של ילדים ובגירים שנפצעים עקב שימוש בטרקטורונים חשמליים הולכת ועולה. ההגדרה של הטרקטורונים החשמליים, שחלקם מגיעים למהירויות הגבוהות מ-70 קמ”ש, אינה מעוגנת בחוק – ובשנתיים האחרונות נראה כי המשטרה החליטה להחריף משמעותית את המאבק בכלים המסוכנים.

בשנת 2020 פרסמה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נייר עמדה לציבור בה צוין כי בשנים האחרונות החלו להופיע כלים זעירים לילדים, כגון טרקטורונים ואופנועים, המשווקים בישראל כצעצועים – כלים אלו נועדו לאפשר רכיבות שטח ופנאי, ומשווקים בעיקר ככלים לילדים ונוער. “מדובר בכלים שיכולים להגיע למהירויות לא מבוטלות (45 קמ”ש), אשר נהוגים בידי ילדים בני ארבע, חמש או שש במרחב הציבורי. זאת ועוד, ניכר כי גם מבוגרים עושים בהם שימוש, ולא רק בשטח, אלא גם בכביש.

“בין השנים 2020-2018 נהרגו בישראל שלושה רוכבי טרקטורון חשמלי המיועד לילדים, ארבעה נפצעו באורח קשה, ושלושה עשר נוספים נפצעו באורח קל. אף אחת מתאונות אלו לא התרחשה בשטח. ראוי לציין כי שלושת ההרוגים היו אנשים מבוגרים (בגילאי 48 ,53 ו-64) אשר לא היו ברשותם רישיון נהיגה תקף בעת התאונה. יתכן שהשימוש בכלים אלו היווה עבורם תחליף לשימוש ברכב פרטי. בשנים האחרונות אנו עדים לכניסתם של יותר ויותר כלים זעירים לשימוש בישראל – הן לילדים והן למבוגרים. מגוון הכלים גדל בצורה מהירה, ונראה שלחלקם אין התייחסות רגולטורית הולמת. על כן, כדאי להפנות לכיוונם את הזרקור, ולתת דאת הדעת על התופעה”.

 

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
21 .
Inline Feedbacks
View all comments
ישראל
ישראל
06/05/2024 21:15

אין דין ואין דיין בארץ ישראל המדינה נגמרה

1 19 20 21
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

מנכ”ל משרד הפנים ביקר בעמק חפר – זה הנושא הבוער עליו ביקשה המועצה סיוע של 120 מיליון ש”ח

הביקור כלל סיור לאורך מצוקי החוף, בין בית ינאי לנעורים | כמו כן, בכניסה לחוף התקיים הסבר מפורט על הצורך בהקמת שער וגדר למניעת מעבר ריינג’רים ורכבי שטח המסכנים את תושבי מכמורת ותלמידי בתי הספר

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן