Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

נתפסו על חם בטסט בחדרה: נחשפה רשת הונאת טסטים והתחזויות במבחני נהיגה

החקירה במשטרה החלה לאחר שבוחני נהיגה (טסטרים) של משרד הרישוי, זיהו חשד להתחזויות ע״י מספר נבחנים שנבחנו אצלם באזור צפון הארץ, מספר פעמים ובזהויות שונות. בעקבות כך, המפקח על בוחני הנהיגה באזור הגיש תלונה במשטרה

רשת מתחזים עם פאות ותעודות מזויפות: כך נחשפה הונאת הטסטים הגדולה. בפעילות משטרת מחוז ירושלים וימ”ר אגף התנועה בסיוע כוחות משטרתיים נוספים ולוחמי מג״ב, נעצרו בירושלים ובצפון הארץ 22 חשודים, במעורבות בהונאת ענק של מבחני נהיגה מעשיים, שהובילה למתן רישיונות לעשרות אנשים שלא עברו מבחן נהיגה מעולם. השוטרים תפסו בפעילות 8 כלי רכב בהם 3 משאיות וממצאים נוספים בחשד ששימשו לביצוע ההתחזות וההונאה.

בחודשים האחרונים, התנהלה חקירה סמויה ביחידת המרכזית של משטרת מחוז ירושלים והיחידה המרכזית של אגף התנועה במשטרה, בגין חשד להונאת ענק של מבחני נהיגה באמצעות רשת התחזויות.

החקירה במשטרה החלה לאחר שבוחני נהיגה (טסטרים) של משרד הרישוי, זיהו חשד להתחזויות ע״י מספר נבחנים שנבחנו אצלם באזור צפון הארץ, מספר פעמים ובזהויות שונות. בעקבות כך, המפקח על בוחני הנהיגה באזור הגיש תלונה במשטרה.

בשלב הראשון, בלשי ימ״ר אגף התנועה ביצעו פעילות יזומה למעקב אחר נבחנים באזור הצפון, שם התחזק החשד להונאה ולהתחזות. עפ״י החשד, חשוד תושב מזרח ירושלים ובני משפחתו ניהלו את רשת ההונאה, והיו מתאמים את הנבחנים המתחזים לתושבי מזרח ירושלים, שלמעשה שילמו בתמורה לקבלת רישיון נהיגה ללא שעברו מעולם מבחן נהיגה מעשי כנדרש בחוק. בבדיקה שנערכה ע״י אגף התנועה במשטרה, חלק מאותם נהגים שעפ״י החשד שילמו עבור ביצוע המבחן ע״י אחרים, עשו זאת לאחר שנכשלו בעצמם במספר רב של מבחני נהיגה. עוד עולה מהחקירה במשטרה, כי חלק מאותם מבחנים שבוצעו ע״י מתחזים – היו עבור רישיונות למשאיות ולרכבים ציבוריים.

בהמשך החלו חוקרי ימ״ר ירושלים יחד עם ימ״ר את״ן, לבצע פעולות חקירה מגוונות על מנת לחשוף את הרשת, שיטת הפעולה של החשודים וכן לאתר את אותם הנהגים שקיבלו את רשיונם במרמה והמתחזים להם. עפ״י החשד מדובר בעשרות מקרים, ובתשלומים של אלפי שקלים לכל מבחן שבוצע ע״י מתחזה במרמה.

הבוקר הפכה החקירה לגלויה, כשבלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים ובלשי ימ״ר אגף התנועה, בסיוע כוחות תגבור משטרתיים נוספים ולוחמי מג״ב, פעלו באזור הצפון ובמזרח ירושלים.

הבוקר (8.1) בעיר חדרה, תפסו הבלשים בשעת מעשה שני מתחזים שניסו לבצע מבחן נהיגה עבור אחרים, כשאחד מהם חובש פאה לראשו. שני החשודים נעצרו יחד עם אדם נוסף- החשוד המרכזי (54, תושב מזרח ירושלים), שעפ״י החשד מנהל את רשת ההתחזויות וההונאה ושהסיע אותם בעצמו לביצוע מבחן הנהיגה הבוקר.

בשעות האחרונות נעצרו ע״י המשטרה לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים 22 חשודים (סה״כ) במזרח ירושלים ובצפון הארץ, בהם:
🔹שלושה מבני משפחתו של החשוד המרכזי שנעצר, תושבי מזרח ירושלים, בהם: בנו שעפ״י החשד מסייע בהסעת המתחזים למבחני הנהיגה בצפון, אשתו ובן נוסף שעפ״י החשד התחזו בעצמם וביצעו מבחני נהיגה במרמה בשם אחרים.
🔹 4 מורי נהיגה מצפון הארץ- שעפ״י החשד הגישו למבחני נהיגה את המתחזים, בידיעה שמדובר במעשה מרמה והונאה פסול.
🔹11 חשודים וחשודות בגילאים שונים, תושבי מזרח ירושלים וצפון הארץ, החשודים שהתחזו לאחרים וביצעו עשרות מבחני נהיגה בשמם של אחרים ובניגוד לחוק.
🔹חשוד נוסף תושב מזרח ירושלים, ששילם עבור ביצוע מבחן נהיגה בשמו.

במהלך החיפוש שערכו השוטרים הבוקר ברשות החשוד המרכזי שנעצר ובני משפחתו, נתפסו: מספר פאות, תעודות זהות החשודות כמזויפות, פריטי לבוש שעפ״י החשד שימשו לתחפושת במסגרת ההתחזויות, וממצאים נוספים. כמו כן נתפסו 8 כלי רכב, ביניהם 3 משאיות שעפ״י החשד שימשו לביצוע ההונאה, בהם גם רכביהם של מורי הנהיגה שנעצרו, ורכבים ששימשו להסעת המתחזים.

22 החשודים שנעצרו הבוקר, הועברו לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים בשיתוף עם חוקרי ימ״ר אגף התנועה. בהתאם לצרכי החקירה וממצאיה יוחלט על הארכת מעצרם ביממה הקרובה. החקירה במשטרה נמשכת, וצפויים מעצרים נוספים בהמשך.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

בור חזר ונפער בשכונת אורות באור עקיבא לאחר תיקון תשתיות – סכנה לרכבים

נהגים מתלוננים כי הבור הגדול מהווה סכנה ממשית ועלול לגרום נזקים רציניים לרכבים ומבקרים את איכות העבודה הירודה שהובילה להיווצרות הבור מחדש | כעבור שבוע: העירייה הודיע כי תבצע עבודות לתיקון הבור במקום

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן