חטפו על הראש: קנסות כבדים לעסקים ברחוב הלל יפה בחדרה על זוהמה סמוך לפחים


750 שקלים קנס כל אחד נרשמו כנגד שישה עסקים בעיר, הפועלים בבניין ברחוב הילל יפה בחדרה.

פקחים שהגיעו למקום בעקבות פניית תושבים, נדהמו לראות את הטינופת שנזרקה למדרכה זאת בזמן שהיה מקום בפחים לכל האשפה שנזרקה על הריצפה.

בחודש נובמבר 2020 הנפיקה עיריית חדרה דוח לחברת החשמל, שהגדה הצפונית בפארק נחל חדרה – נמצאת תחת אחריותה ונמצאה מלוכלכת מאוד בימים האחרונים.

“פארק נחל חדרה מושך אליי עשרות אלפי מטיילים מידי חודש. הגדה הצפונית היא תחת אחריות חברת החשמל”, נמסר אז, “לאחר שנשלחו אין ספור התרעות, החלנו לרשום דוחות כנגד חברת החשמל. מידי יומיים נעשה ביקורת במקום ואם השטח לא ינוקה, ירשמו עוד דוחות”.

באמצע 2019 ניתנו כ-100 דוחות במסגרת אכיפה מסיבית של חוק העזר לחדרה (שמירת הסדר והניקיון התשמ”ד 1984) בכל הקשור לניקיון העיר ואיכות חיי התושבים.

באותו החודש ניתנו 38 דוחות לבעלי כלבים, חלקם על אי איסוף גללים, עבירה שבגינה ניתן דוח בגובה 320 שקלים, וחלקם לאחר שכלביהם נמצאו משוטטים, עבירה שבגינה ניתן דוח בגובה 475 שקלים; ו-58 דוחות על הוצאת פסולת שלא בימי האיסוף, עבירה שבגינה ניתן דוח בגובה 730 שקלים.

במשרד להגנת הסביבה מציינים כי ניקיון המרחב הציבורי הוא אחד הנושאים הסביבתיים החשובים ביותר, בעל היבטים חברתיים, תרבותיים וערכיים. ניקיון המרחב בו אנו חיים מקרין על כל אורחות החיים המתקיימים במרחב, על תחושת השייכות למקום, על האכפתיות הסביבתית והאנושית, על רמת האכיפה והיחס לשלטון החוק. צילום: דוברות העירייה

.

.


דילוג לתוכן