עשרות חקלאים הפגינו בצומת חפר: “השטח בוער” [וידאו]

החקלאים יורדים לשטח: אלפי חקלאים הפגינו הבוקר, יום חמישי, בכל רחבי המדינה כנגד הרפורמה ההרסנית בענף החקלאות של ייבוא מחו”ל של פירות וירקות, במסגרת חוק ההסדרים, אותה מקדמים שר האוצר ושר החקלאות. 

החקלאים הגיעו לצמתים השונים להתארגנות כבר בשעה 07:00 בבוקר ובשעה 08:00 התחילו ההפגנות בכל רחבי הארץ. הם נכחו בצמתים עם טרקטורים, כלים חקלאיים, שלטים ותוצרת חקלאית- פירות וירקות. צפויים להתקיים שיבושי תנועה במהלך ההפגנות.

הנקודה המשמעותית באזור חדרה הייתה בצומת חפר שבעמק חפר – בשעה 07:30 החלה תהלוכה מצומת העוגן מדרום ומצומת הראה מצפון ובשעה 08:00 החלה ההפגנה בצומת חפר.

את מטה מאבק החקלאים מנהלים ראשי ההנהגה החקלאית- יו״ר נשיאות המגזר העסקי והתאחדות האיכרים, דובי אמיתי, יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח, יו״ר מרכז השלטון האזורי, שי חג׳ג׳, מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן ומזכ״ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר.

מראשי ההנהגה החקלאית נמסר: ״מדובר ביריית הפתיחה- השטח בוער. מה שבלוני התבערה, החמאס והחיזבאללה לא הצליחו לעשות עד היום, מנסים לעשות לנו בתוך הבית. מהלך חד צדדי ברפורמה בחקלאות בחוק ההסדרים, ללא הסכם- יחזיר את ישראל 70 שנה אחורה, יערער את חוסנה וביטחונה ויתלה את יכולתה להאכיל את אזרחי ישראל במזון טרי ואיכותי בחסדיו של ארדואן. אנחנו בעד רפורמה אבל לא חד צדדית ולא במסגרת חוק ההסדרים אלא תוך כדי הידברות לכדי הסכמות״.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן