חילופי האשמות בין ראש עיריית אור עקיבא לחשב המלווה: “אתה פועל נגדי אישית”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חילופי האשמות בין ראש עיריית אור עקיבא לחשב המלווה: “אתה פועל נגדי אישית”

-

מגדלור-פיד ♋

עוד במגדלור ניוז >>
קשה ומצער: אדם נמצא ללא רוח חיים בכניסה למגרש הטניס בפרדס חנה
רמי לוי קפץ לביקור באור עקיבא – כדי להכין את השטח למועד פתיחת הסניף
מגדלור ניוזים – עדכונים מכל האזור מסביב לשעון

 

סערה בישיבת מועצת העיר אור עקיבא שדנה אתמול (רביעי) בתקציב לשנת 2019: לא רק שתקציב העירייה טרם אושר והוחלט לדחות את הדיון המהותי בשבוע נוסף על מנת שחברי המועצה יוכלו לעיין היטב בגרסת התקציב האחרונה, אלא גם שבישיבה השתתף החשב המלווה לעירייה, שלום פרץ. ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי הטיח בו דברים קשים הנוגעים לקשיים בהתנהלות העירונית אל מול סוגיות תקציביות. עיקר המחלוקת נסובה בעיקר, סביב סירובו של החשב לאשר תקציב לשיפוץ גני ילדים, מוסדות חינוך ומוסדות ציבור, מתקציב היטלי ההשבחה. 

כידוע, היטל השבחה הוא תשלום חובה הנדרש מבעל מקרקעין או מחוכר לדורות על ידי הוועדה המקומית אשר אישרה תוכנית והביאה בכך לעליית שווי המקרקעין שלו. ההיטלים מועברים לרשויות המקומיות שבתוכן נמצאות הקרקעות, וניתן להשתמש בהכנסות מהיטלים למטרות שונות הקבועות בחוק. 

“אין לי שום דבר נגדך”, אמר פרץ לאדרי במהלך הישיבה. “אני חושב שכן”, השיב לו אדרי, תוך חילופי האשמות בטונים גבוהים. “אתה הפכת להיות מנהל עבודה. אתה צריך לבוא אליי, לא לסגור עניינים עם גורמים אחרים בטלפון”, אמר לו אדרי. 

“אותי לא מעניין כלום, יש חוזה ויש תקציב”, אמר פרץ. “אני לא מנהל את העירייה, אמרתי את זה מאה פעם. יש תקציב, תעשה בתקציב מה שאתה רוצה, אתה ראש העיר. אבל שמור על מסגרת התקציב. היום בבוקר ביקשתם הגדלה, אמרתי זה התקציב. אני לא יכול לחרוג. תגדיל תקציבי ניקיון, זה לא ענייני. יש ספר תקציב שאושר במליאה. אני עובד לפי הספר. מעניין אותי עבודה על מינהל תקין ועל פי חוק, ועבודה על פי התקציב. זה מה שמעניין אותי”. 

לדברי החשב, פרץ, ביקש מהיועץ המשפטי לעירייה עו”ד אריאל ארונוביץ, לחוות דעתו האם ניתן להשתמש בכספי היטלי ההשבחה לטובת שיפוץ מוסדות חינוך. “אין פעם אחת שהיועץ המשפטי אמר שמהלך הוא חוקי, ולא חתמתי. העברתי את הבקשה גם למשרד הפנים, ביקשתי מהם, תבדקו שוב. אני חושב שמגיע לאור עקיבא התקציב הזה”. 

“ממתי יועץ משפטי חותם על כל דבר ועל כל בקשה?”, תהה אדרי. “שנים על גבי שנים רשויות מקומיות משתמשות בהיטלי השבחה לטובת שיפוץ ותחזוקה של מבני ציבור ובהם מוסדות חינוך. זה לא חדש. מה קרה עכשיו?”. 

עיקר המחלוקת: שיפוץ גני ילדים ומוסדות חינוך באור עקיבא || צילום ארכיון

גם בין ראש העיר לשעבר שמחה יוסיפוב לבין אדרי היו חילופי האשמות. “מעולם לא הובא לאישור מועצת העיר תקציב גירעוני”, הטיח יוסיפוב. “בקדנציה שלך לא היו משכורות ארבעה חודשים”.

לאחר שאדרי ציין כי “עלינו לרמה סוציואקונומית 5, חסכנו את המשכורת שלי כמעט במלואה,  דובר חסכנו”. 

יוסיפוב אמר: “חסכת את המשכורת? איזה משכורת? על מה אתה מדבר? קיבלת משכורת מהעירייה. אל תשדר לאנשים כאילו אתה לא מקבל משכורת. אדרי השיב לו: “אם אני אשב בבית כמוך…” ויוסיפוב המשיך: “תהנה כמוני, מהחיים”. 

חבר מועצת העיר משה ביטון אמר כי “העירייה בדרך להיות חדלת פירעון אם המצב יימשך בצורה הזו”. 

ראש העיר אמר עוד במהלך הישיבה כי הוא מצדיק את התושבים והתנצל בפניהם על בעיית הניקיון בעיר, ואמר לחברי המועצה שאינם מגבים אותו לנוכח כמות ההסתה נגדו ברשתות החברתיות. 

חברי מועצת העיר ביקשו מראש העיר לצאת ליום עיון הנוגע לעבודת חברי המועצה, ועדות המועצה ובניית תקציב עירוני, כחלק מהקמתה של מועצת העיר החדשה והתלמדות חברי מועצת העיר החדשים. 

59820cookie-checkחילופי האשמות בין ראש עיריית אור עקיבא לחשב המלווה: “אתה פועל נגדי אישית”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן