Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

קפיצת מדרגה עירונית? החלו עבודות הפיתוח ליד קרפור באזור התעשייה אור עקיבא

קפיצת מדרגה עירונית? החלו עבודות הפיתוח ליד קרפור באזור התעשייה אור עקיבא

חברת ערים לפיתוח תשתיות - במסגרת עבודות של רשות מקרקעי ישראל - החלה בשלב א' של פיתוח שכונת נחל עדה העתידית

השופלים כבר כאן, המחפרון חופר, הטרקטורים מעמיסים והררי החול כבר נערמים: זוהי הסנונית הראשונה בעבודות התשתית והפיתוח לקראת הקמת שכונת נחל עדה במזרח אור עקיבא.   

מדובר בעבודות שהחלו לאחרונה ליד רשת הסופרמרקטים “קרפור” בצמוד לנחל עדה החולף במקום. חברת ערים לפיתוח תשתיות – במסגרת עבודות של רשות מקרקעי ישראל – החלה בשלב א’ של פיתוח השכונה.

עבודות הפיתוח ליד קרפור, של שכונת נחל עדה העתידית

כבר לפני 3 שנים דיווחנו כי רשות מקרקעי ישראל [רמ”י] ומשרד הבינוי והשיכון פירסמו הזמנה לקבלת הצעות במכרז פומבי לרכישת זכויות לבניית 405 יחידות דיור ב- 2 מתחמים בבניה רוויה במתחם נחל עדה במזרח אור עקיבא. את הפרטים דיווחו לראשונה האתרים mivzaklive ו-ביזפורטל.

כזכור, עד לפני כעשור נלחמה עיריית אור עקיבא לקבל את השטח המדובר הצמוד לעיר, שהיה שייך מוניציפלית לבנימינה. אור עקיבא הצליחה בכך לאחר פניות גם לבתי משפט.

המכרז הוא חלק מתכנית 353-0256081 שעיקרה בניית שכונת מגורים חדשה בחלקה המזרחי של אור עקיבא, מדרום לרחוב הזית וממערב לכביש 4. השכונה תכלול כ- 1,285 יח”ד במגוון סוגי בניה רוויה בגבהים שבין 7- 21 קומות, בצפיפות נטו של 11.5 יח”ד לדונם בממוצע .

באמצע השכונה מתוכנן פארק נחל עדה, בו שבילים ושטחי ציבור המחברים בין הסביבה האורבנית לטבע וכמובן נחל עדה בעצמו. בנוסף יינתנו בסביבה פתרונות חינוך מתקדמים בעזרת שטחים המיועדים לבית ספר יסודי, בית ספר מקיף, גני ילדים, פעוטונים ומועדונים.

במבזקלייב הוסיפו כי “בשכונה מתוכננים כ- 111 דונם המיועדים למגורים, כ-40 דונם למוסדות ציבור, כ-21 דונם לטובת תוואי נחל עדה ושטח ציבורי פתוח בהיקף של 80 דונם. מיקום השכונה בחלק זה של העיר מאפשר נגישות תחבורתית למערכת הכבישים הארציים – כביש מס’ 4 וכביש ומס’ 2, וכן לתחנות הרכבת בבנימינה ובפרדס חנה-כרכור”.

עוד נכתב כי “ברשות מקרקעי ישראל מאמינים כי מכרז זה יתרום ויחזק את העיר אור עקיבא וימשוך אל האזור אוכלוסייה צעירה ומשפחות צעירות של בני המקום והסביבה המחפשים להקים את ביתם בשכונה באיכות חיים עם שטחים פתוחים, נגישות גבוהה לשירותים ציבוריים ומוסדות חינוך, דרכים ותשתיות מסודרות.

“המועד האחרון להגשת הצעות הוא 27/12/2021 בשעה 12:00 בצהריים. על המציעים להתעדכן באתר רמ”י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו”.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

המחטף של “ביג” באור עקיבא? התנגדות לתוכנית חדשה במתחם – “יהיה אסון למרכז העיר”

התוכנית, שהוגשה לוועדה המחוזית לאחרונה, כוללת בניית שלושה מגדלים בני 21 קומות, בהם יהיו 300 יחידות דיור חדשות | אולם, העירייה טוענת ששינוי יעוד השטח מתעשייה ומסחר למגורים יפגע באיזון העירוני ויגרום למחסור בחניות ובעיות תחבורתיות קשות | ראש העיר יוסיפוב: “אם היא תאושר זה יהיה אסון, מכה קשה למרכז העיר”

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן