האם מחירי השכירויות באור עקיבא מרקיעי שחקים ושלא בצדק? בעקבות כמה תלונות בנושא שקיבלנו אל מערכת “מגדלור ניוז”, יצאנו לבדוק באקראיות בימים האחרונים מה המצב בלוחות המודעות האינטרנטיים. התוצאות – לא מעודדות.
כך למשל, מודעה לדירה בקצה שכונת היובל מספרת לנו על יחידת קטנה המתאימה אך ורק לאדם אחד בלבד!”. יש עוד דרישות: “סטודנט/ית, לא למעשנים! ללא חיות מחמד!”. האבזור כולל “מטבח חדש , שירותים ומקלחת וחצר קטנה”. המחיר שימו לב: 2400 ש”ח כולל: ארנונה, מים ,חשמל, אינטרנט וכבלים. אז אומנם הכל כלול אבל בשביל חדר אחד בלבד היה אפשר לצפות למחיר גג של 1800-2000 ש”ח.
–
ומה קורה בשכונות הותיקות? רוב השוכרים באור עקיבא לא ממש רוצים לגור בעליזה יאנסן, יחיאל וויסנברג, מנחם ציוני ועוד רחובות הנכללים בשכונות הישנות – קנדי, שז”ר ובן גוריון. בכל מקרה, דירות רבות נותרות המון זמן על המדף, או שעוברות לסוכני נדל”ן מקומיים שדורשים חודש שכירות בנוסף לחוזה כעמלת תיווך. כך תמצאו דירות 3 חדרים בכ-2,300 שקלים, ו-2 חדרים (בעליזה יאנסן לדוגמה) ב-2000 שקלים.
ברחוב האר”י, מצאנו דירת חדר ב-1,900 שקלים. היא לא כוללת שדרוגים ולכן הצפי כי בברוטו – תעלה יותר.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/08/22222222222222222222222222222-1.jpg?resize=612%2C455)