לא מעודד: שוק השכירויות באור עקיבא הוא בועה של מחירים הזויים ודירות “מוזרות”

לא מעודד: שוק השכירויות באור עקיבא הוא בועה של מחירים הזויים ודירות “מוזרות”

-

מגדלור-פיד ♋האם מחירי השכירויות באור עקיבא מרקיעי שחקים ושלא בצדק? בעקבות כמה תלונות בנושא שקיבלנו אל מערכת “מגדלור ניוז”, יצאנו לבדוק באקראיות בימים האחרונים מה המצב בלוחות המודעות האינטרנטיים. התוצאות – לא מעודדות.

כך למשל, מודעה לדירה בקצה שכונת היובל מספרת לנו על יחידת קטנה המתאימה אך ורק לאדם אחד בלבד!”. יש עוד דרישות:  “סטודנט/ית, לא למעשנים! ללא חיות מחמד!”. האבזור כולל “מטבח חדש , שירותים ומקלחת וחצר קטנה”. המחיר שימו לב: 2400 ש”ח כולל: ארנונה, מים ,חשמל, אינטרנט וכבלים. אז אומנם הכל כלול אבל בשביל חדר אחד בלבד היה אפשר לצפות למחיר גג של 1800-2000 ש”ח.

ומה קורה בשכונות הותיקות? רוב השוכרים באור עקיבא לא ממש רוצים לגור בעליזה יאנסן, יחיאל וויסנברג, מנחם ציוני ועוד רחובות הנכללים בשכונות הישנות – קנדי, שז”ר ובן גוריון. בכל מקרה, דירות רבות נותרות המון זמן על המדף, או שעוברות לסוכני נדל”ן מקומיים שדורשים חודש שכירות בנוסף לחוזה כעמלת תיווך. כך תמצאו דירות 3 חדרים בכ-2,300 שקלים, ו-2 חדרים (בעליזה יאנסן לדוגמה) ב-2000 שקלים.

ברחוב האר”י, מצאנו דירת חדר ב-1,900 שקלים. היא לא כוללת שדרוגים ולכן הצפי כי בברוטו – תעלה יותר.

צילום מסך: יד 2

יש לציין כי המצב באור עקיבא לא שונה מיתר חלקרי הארץ, כאשר השוכרים רוצים “לעשות קופה” מכל יחידת דיור הכי קטנה שיש ברשותם. בחודש פברואר השנה פורסם כי שוק השכירויות נכנס להאטה.

“יש תחושה שהמחירים החלו להיות גבוהים מדי ללא מעט אנשים”, סיפר לעיתון כלכלסיט מתווך נדל”ן. “אם לפני שנתיים היו לכל הפחות 20 פניות על כל דירה, היום מספר הפניות יהיה של חמישה מעוניינים — אבל גם היא תושכר, כך שבעל הבית עדיין יכול להרשות לעצמו להעלות את המחיר, מה שמרחיק מתעניינים רבים שמגלים כי היצע הדירות שעומד לרשותם קטן יותר בגלל מגבלות תקציב”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

עוד באור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן