תלמידים וקשישים על במה אחת: סלאח שבתי הוצגה באור עקיבא 📷

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
מכבי

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תלמידים וקשישים על במה אחת: סלאח שבתי הוצגה באור עקיבא 📷

-

מגדלור-פיד ♋

מבחר צילומים מההצגה “סלאח שבתי” שהוצגה באור עקיבא || צילומים באדיבות טליה שפירו

“סלאח שבתי” בהפקה מיוחדת ומעניינת: חברי מועדון יום לקשיש באור עקיבא בשיתוף תלמידים מקרית החינוך אמי”ת עתידים הציג את המחזה בתיכון עתידים בעיר כחלק משיתוף פעולה בין קשישים ותלמידי מערכת החינוך. 

היוזמה נולדה לאחר שיתוף פעולה שנרקם בין רונית פחימה, מנהלת מרכז יום לקשיש בעיר לבין אתי לרדו, מנהלת קריית החינוך אמי”ת עתידים ודנה שפירא, מנהלת חטיבת הביניים, שבירכו ותמכו על הפרויקט המשותף.

ההצגה עוסקת במפגש בין תרבויות שונות, ממש כמו בבית הקשיש שמזמן מפגש בין עולים ותיקים וחדשים ובין עדות שונות. היא מספרת על החיים במעברה, המוכרים לרבים מבאי בית הקשיש מהימים שלאחר העלייה לארץ. ההכנות להצגה זימנו שיתופים בזיכרונות מהעלייה לארץ ומהחיים במעברה. הקשישים שיתפו מזיכרונות על השינה ללא מזרונים, מגורים באוהל משותף, על שימור אוכל באמצעות קרח ועוד, סיפורים רבים שחלקם נשזרו בהכנת התפאורה ובבחירת האביזרים.

קראו גם >>

מכבי

שיתוף הפעולה עם תלמידים מקריית החינוך אמי”ת עתידים החל במפגשים בהם התלמידים באו לשמוע זיכרונות מפי הקשישים על העלייה לארץ ועל החיים בארץ בשנותיה הראשונות. בהמשך החלו חזרות משותפות בהשתתפות הקשישים והתלמידים: דני פדולסקי, ליאן איסטרחוב, מור איסקוב, אריאל ארונוב ולינדה שלאפר בהובלה של נורית קורן מבית הקשיש וכנרת נוימן מקריית החינוך אמי”ת עתידים. החזרות המשותפות לקשישים ולתלמידי מגמת תיאטרון הולידו מפגשים בין נוער לקשישים. ממש כמו בהצגה המציגה את פער הדורות בין דור ההורים השומר על המסורת מארץ הולדתו לבין דור הילדים. כך גם נראה בחזרות המשותפות הפער בין התלמידים שהתאמנו כשהטקסט שמור בפלאפונים החכמים ובין הקשישים שקראו את הטקסט מדפים בכתב מוגדל. לאורך העבודה המשותפת התלמידים אף עזרו בתרגום הטקסט לשחקנים דוברי רוסית מבית הקשיש.

את התפאורה להצגה הכינו בבית הקשיש במשך שבועות רבים. התפאורה כללה ציור של מעברה, פרדס וחדר בקיבוץ ותרמה לאווירה בהצגה. גם ההכנה של התפאורה זימנה העלאת זיכרונות מהימים במעברה. בהכנת התפאורה השתתפו: רובי אסטויקר, מרים מכלוף, רחל דנינו, יולנדה חיימי, שמחה פרץ, הדסה גולני, סוליקה אמסלם, דליה חזן, לאה נוימן, מרגלית יחיאל ורחל ועקנין.

 

 

את האירוע פתחה מקהלת בית הקשיש “שרים בגיל” ששרה את השיר “ארץ ארץ ארץ” בניצוחה של ? וניהול מוזיקלי – תמר ציזלר בהשתתפות: רעיה גופמן, יצחק פורמן, משה פינגרהוט, אלינה אילינקוב, רחל שמילוביץ, לודמילה רויאק, אמה נוטקין, אמה מליכוב, ראובן פורמן, מרים רוזנמן, רוזה נוטקין, בוריס  גופקין ושולה רחמינוב. בהמשך עלתה נורית קורן שהובילה את ההצגה בקריינות והשחקנים מבית הקשיש ומקריית החינוך אמי”ת שהופיעו בהתרגשות גדולה בפני קהל מבית הקשיש, תלמידים מקריית חינוך אמי”ת עתידים ובני משפחה. את ההצגה צילמו בהתנדבות הצלמת טליה שפירא וטובי שטייגמן ותלמידי מגמת תקשורת מעתידים.

.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן