השבוע: סגן ד’ מקיסריה יקבל כנפי טיסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

השבוע: סגן ד’ מקיסריה יקבל כנפי טיסה

-

מגדלור-פיד ♋

סגן ד’ || צילום: דובר צה”ל

השבוע יגיע לסיומו קורס טיס מספר 178. מחר (שלישי) יתקיים טקס הענקת דרגות קצונה לבוגרי קורס 178 בבסיס חיל האוויר בבסיס חצרים. הטקס מסכם שלוש שנות הכשרה אשר כללו בתוכן גם לימודי תואר אקדמי. הטקס יערך במעמד מפקד בסיס חצרים, תת- אלוף אביעד דגן, מפקד בית הספר לטיסה, אלוף- משנה י’, ובנוכחות המשפחות, חברים ואנשי חיל האוויר.

ביום חמישי הקרוב יתקיים טקס “מסדר כנפיים” בבסיס חיל האוויר בחצרים. בטקס יוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס מחזור 178 והוא יתקיים בסימן 50 שנים למלחמת ההתשה ובמעמד ראש הממשלה ושר הבטחון, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב- אלוף אביב כוכבי, ומפקד חיל- האוויר, אלוף עמיקם נורקין. הקורס נחשב כקורס היוקרתי והארוך ביותר בצה”ל, כשאורכו 36 חודשים. לקורס חמישה שלבים- מכין, בסיסי, ראשוני, שנת השכלה ומתקדמים.

  • קראו גם >>

סגן ד’ מקיסריה יסיים השבוע קורס טיס במגמת קרב. ד’ עשה תואר במתמטיקה ומדעי המחשב ויסיים את הקורס במגמת קרב. ד’ נולד בלוס אנג’לס, קליפורניה ובגיל 8 חודשים חזר לישראל עם משפחתו. ההורים של ד’ הכירו בקולג’ בארה”ב ולאחר הלימודים עבדו שם.

הוא אוהב לנגן בגיטרה ופסנתר ולגלוש גלים, וכמו כן נהנה מצלילה חופשית. ד’ התאמן בטריאתלון במשך שנים רבות ונהנה מריצה למרחקים ארוכים, לשחק כדורגל, לטייל וגם לשחק שחמט. הוא למד בבית-הספר במועצה אזורית חוף הכרמל והרחיב 10 יחידות פיזיקה ו-5 יחידות מוזיקה.

 

על הקבלה לקורס טיס הוא מספר: “רציתי להיות לוחם בסיירת ואף עברתי את יום סיירות, אך כשקיבלתי את המיונים לטיס הבנתי שזו נקודת התחלה טובה בצבא עבורי, תוך כדי שהתקדמתי התחלתי לאהוב את זה והתחברתי לתפקיד. גיליתי תפקיד משמעותי ובכל שלב שעוברים, זה הופך מסיסמה למשהו אמיתי”.

על שילוב מיעוטים בקורס, הוא מביע דעתו: “מי שמתאים לתפקיד זוהי זכותו וחובתו להיות בקורס וכן זוהי הזכות והחובה של סגל הקורס להביא אותם. הנגישות באוכלוסיות של מיעוטים היא זו שמונעת את העלייה במספר בני המיעוטים שמתגייסים לקורס.
לקורס יזמין את משפחתו וחבריו הקרובים וכמו כן את המורה שלו למוזיקה, המורה לפיזיקה ואת המחנך שלו. “הדגש בקורס הוא בעיקר מקצועי ומלמדים את החניכים להיות הטייסים הכי טובים. רק בשלב מאוחר יותר מדברים על קבלת החלטות באוויר שקשורות במוסר והמוסריות של חיל-האוויר מוכתבת על-ידי מפקדים.

 

 סגן ד’ מוסיף כי “אני כטייס צריך לבצע את המשימה שלי על הצד הטוב ביותר, ואין ספק שבקורס שמים דגש על שיקול הדעת האישי שלנו כטייסים ומנסים לפתח את זה אצלנו”. סבא של ד’ הוא משה ארנס ז”ל שהיה שר הבטחון וכמו כן בכיר בתעשייה האווירית אשר נפטר לפני מספר חודשים. אבא שלו יצחק הוא מנתח מוח וחוקר מוח באוניברסיטה בינלאומית ואמו רותי בת 56 והיא פסיכותרפיסטית בביה”ח. אחותו מאיה בת 27 היא סטודנטית שנה רביעית לרפואה ואחיו אסף בן 25 לומד תואר שני במדעי המחשב. 

62900cookie-checkהשבוע: סגן ד’ מקיסריה יקבל כנפי טיסה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן