Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

עושים בית ספר: האופק ודרור מאור עקיבא נכללים במוסדות המצטיינים והערכיים תשע”ז; 4 תיכונים מחדרה גם ברשימה

עושים בית ספר: האופק ודרור מאור עקיבא נכללים במוסדות המצטיינים והערכיים תשע”ז; 4 תיכונים מחדרה גם ברשימהישיבת אמי”ת נתיבות דרור ובית החינוך אמי”ת האופק באור עקיבא נכנסו לרשימת בתי הספר הערכיים והמצטיינים ביותר של משרד החינוך לשנת תשע”ז. מורי בתי החינוך יזכו בתגמול כספי מיוחד על ההצלחה החינוכית, הערכית והלימודית על פי המדדים שנקבעו על ידי משרד החינוך. על פי תוצאות מדדי תכנית התגמול הארצית נמצאים בתי החינוך בין בתי הספר המצטיינים בקידום התלמידים ביחס לשנה הקודמת וביחס להישגים הצפויים בתחום הלימודי , החברתי והערכי.

בנוסף אליהם גם ארבעה בתי ספר תיכונים מחדרה ברשימה: תיכון גבעול, תיכון חדרה, תיכון מקיף למדעים ואמנויות, וברנקו וייס תחכמוני. 

משרד החינוך פרסם את רשימת 285 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע”ז בתחום הערכי, החברתי והלימודי. בחירתם של בתי הספר הללו התקבלה על סמך חישובם של שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר אשר חוללו אותם מוסדות חינוך באותם מדדים ובהשוואה להישגי  השנה  הקודמת. לאור הישגיהם, בתי ספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,000 ₪ לכ- 8,000 ₪, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר במסגרת הרפורמה “עוז לתמורה”.

בית ספר הדרור ובית ספר האופק יקבלו מענק בסכום שקל קצת למעלה מ-3000 ש”ח. באור עקיבא החמיאו היום רבות לשני המוסדות וקיבלו בסיפוק את ההכרזה ובמיוחד במחלקת החינוך בעירייה, המלווה את בתי הספר לאורך כל השנה.

בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל  714  חטיבות  עליונות בחישוב  הזכאות  לתגמול, כאשר מתוכן 285 חטיבות זכו  בתגמול.  53%  הן  חטיבות  במגזר  היהודי  הממלכתי, 32%  ממלכתי  דתי, 8.5%  החינוך  הערבי, 5%  החינוך  החרדי,  1%  מהחינוך  הדרוזי, 1% מהחינוך  הבדואי.  החטיבות  העליונות  הזוכות  בתגמול, פרוסות לאורך  כל  המדינה  בכל  המחוזות  והמינהלים  של  משרד  החינוך, בערים  הגדולות, בעיירות  וביישובים, בקיבוצים  ובמושבים, במרכז  ובפריפריה, חטיבות  עליונות שבבעלות  הרשויות  המקומיות, בבעלות  רשתות  החינוך  השונות  וחטיבות עליונות עצמאיות.

תגמול צוותי ההוראה הינו חלק ממדיניות משרד החינוך לטיפוח המצוינות בקרב מורים ותלמידים. התגמול מחזק ומתמרץ את קידום ערך המצוינות כאורח חיים, בהיותו מחושב גם על פי אחוז השיפור בהשוואה לשנה הקודמת ולא על-פי ציונים בלבד. התיכונים המצטיינים הם אלה שהישגיהם הם תוצאה של מאמץ מתמשך, השקעה עקבית ומקדמת את עבודת הצוות בבית הספר, היושרה הבית ספרית, טוהר הבחינות והאמון במורים ובציונים הבית ספריים. הקריטריונים לבחירה היו: הישגים חברתיים, מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות.

תלמידי בית ספר דרור. צילום: ביה”ס דרור

בתי הספר תוגמלו על ההישגים הבאים: הישגים לימודיים – זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות, זכאות לתעודת בגרות איכותית; הישגים חברתיים – מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות; הישגים ערכיים –  קליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לשירות צבאי, אזרחי או לאומי גבוה. בהמשך, בהתאם לזמינות הנתונים, גם שיעור המתנדבים לשנת שירות, המצטרפים למכינות קדם צבאיות והתורמים לקהילה.

שר החינוך, נפתלי בנט: “אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה”.

חלוקת הגמול בין בתי הספר:

קבוצה בדירוג  1 – מקבלת מענק של  8,285.23  ש”ח

קבוצה בדירוג 2 – מקבלת מענק של  6,213.92  ש”ח

קבוצה בדירוג  3 – מקבלת מענק של  4,142.61  ש”ח

קבוצה בדירוג  4 – מקבלת מענק של  3,106.96  ש”ח

מה אתם חושבים?

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

אושר תקציב 2024: על מה ישקיעו בחדרה 153 מיליון שקלים?

התוספת שקיבל אגף הרווחה והשירותים החברתיים – בגובה 11 מיליון שקלים, כך שתקציבו יעמוד על 153 מיליון שקלים – תוקצה להגברת התמיכה והסיוע לקשישים, לאנשים עם מוגבלויות ולנוער במצבי סיכון, וכן לחיזוק מערך ההתנדבות העירוני וצוותי חוסן בשכונות (משמרי שכונה) | זהו תקציב 2024 שאושר בחדרה

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן