חידון ב’עקבות חמיצר’ בכנסת: משה אבועזיז מאור עקיבא הגיע להשתתף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חידון ב’עקבות חמיצר’ בכנסת: משה אבועזיז מאור עקיבא הגיע להשתתף

-

מגדלור-פיד ♋

משה אבועזיז בתחרות. צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

הפתעה בגמר החידון “בעקבות חמיצר ואוצרות הכנסת”: יובל וייס, בן 20 בלבד, תלמיד ישיבת הסדר מגבעת שמואל, הצליח להביס למעלה מ-100 משתתפים, רובם מבוגרים ממנו ובעלי ניסיון בתחרויות דומות, וזכה במקום הראשון ובפרס כספי בסך 5,000 שקלים.

מכבי

“זה היה מורכב ודרש חשיבה יצירתית, כמו גם היכרות עם הכנסת והמשכן. היה כיף”, אמר וייס בתום התחרות.

עם הזנקת יו”ר הכנסת, התרוצצו מאות המתמודדים בכל רחבי המשכן על מנת למצוא רמזים לפתרונות של לא פחות מ-14 חידות, בהם שמות של חברי כנסת לשעבר, אירועים היסטוריים במשכן, יצירות אמנות ועוד. בתום שעה וחצי שהוקצבו לפתרון, התייצבו המתמודדים בזה אחר זה בכניסה לטרקלין שאגאל במשכן ומסרו למחבר החידון, דן חמיצר, את תשובותיהם.

בין המתמודדים היו כונסת הנכסים הרשמית במשרד המשפטים עו”ד סיגל יעקובי, אותה ליווה כעוזר קודמה בתפקיד, פרופ’ דוד האן. גם משה אבו עזיז, אשר זכה במיליון שקלים בתכנית הטלוויזיה “אחד נגד מאה”, ניסה את מזלו וידיעותיו אך לא היה בין שלושת הזוכים הפעם. צעירת המתמודדים היא אור דמביץ, בת ה-13.

לפני 9 שנים זכה משה אבועזיז מאור עקיבא במיליון שקלים. זה היה בתוכנית “1 נגד 100” עם אברי גלעד, בזכייה מדהימה שהיכתה גלים במדינה (הזוכה הראשון בפרס הראשון בתוכנית, אדם דתי עם 8 ילדים וכד).

לפני שנתיים הוא פגש שוב את אברי גלעד – הפעם בתוכנית אחרת.

 

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן