המאבק בחדרה נשא פרי: מסוף המטענים נסגר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

המאבק בחדרה נשא פרי: מסוף המטענים נסגר

-

מגדלור-פיד ♋


מסוף המטענים בחדרה || צילום: דוברות עיריית חדרה

השבוע עודכן ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן כי חברת “עמית הובלת מטענים ברכבת בע”מ” התחייבה בפני המשרד להגנת הסביבה לחדול משינוע אשפה דרך תחנת הרכבת בחדרה החל בתאריך 18 באוגוסט, כלומר סוף שבוע זה.

כזכור, שינוע וחניית קרונות האשפה דרך תחנת הרכבת בחדרה גרמו לאורך שנים למטרדי ריח ורעש חמורים אשר פגעו באיכות החיים של אלפי תושבים בעיר ושל משתמשי הרכבת.

לפני כחודש הורה ראש העיר לצוות המקצועי בעירייה לפעול בנחישות כנגד המפגע ולהביא בהקדם לסגירת מסוף המטענים בחדרה. בעירייה פעלו במרץ רב מול כל הגורמים הרלוונטיים, ביניהם רכבת ישראל, המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים לאיכות סביבה, ובמקביל שלחה לחברת ההובלה התראות לפני פתיחת הליכים משפטיים וכן מניעת רישיון העסק למסוף המטענים.

כאמור, השבוע התבשרו ראש העיר וסגניתו כי המסוף ייסגר לאלתר. לדברי יחזקאלי, “סגירת מסוף המטענים באה לאחר שנים של פעילות מאומצת של הנהלת העיר והעומד בראשה צביקה גנדלמן, לחיסול המטרד. מכולות אשפה מכל הארץ עמדו שעות רבות במסוף המטענים, כאשר בתקופת הקיץ האשפה תססה וגרמה למפגעי ריח קשים. כל ניסיונותינו והצעותינו לצמצם את פעילות המכולות ושהותן בחדרה עלו בתוהו. לאחר שכלו כל הקיצין, פנינו למנכ”ל רכבת ישראל ולחברת ‘עמית הובלות’ והתרענו כי אנו מסרבים להעניק למסוף המטענים רישיון עסק ולכן הפעילות מתקיימת שלא כחוק. אני שמחה שהלחץ הרב שהפעלנו הצליח להביא לסיום את בעיית הריחות הקשים שפגעו לאורך זמן באיכות חייהם של תושבי העיר”.

יחזקאלי מציינת כי עיריית חדרה מצאה אוזן קשבת במשרד להגנת הסביבה, וזכתה לשיתוף פעולה של סגנית הממונה על המחוז נורית שטרוך ושל עו”ד עבד מחמיד מהמשטרה הירוקה.

ראש העיר גנדלמן הדגיש כי, “לא יעלה על הדעת שתחנת הרכבת בחדרה תשמש כאתר מעבר לאשפה, ולכן פעלנו בכל האמצעים הנתונים בידינו כדי לסגור את המסוף. עיריית חדרה משקיעה משאבים רבים בפיתוח העיר וברווחת תושביה, וחיסול מטרדי הריח הם חלק מהפעולות שהיא מבצעת לשיפור איכות החיים של התושבים. הבהרתי כי לא נאפשר למפגע הזה להמשיך להטריד את תושבי העיר, ואני שמח שהמסוף אכן עומד להיסגר”.

 

64370cookie-checkהמאבק בחדרה נשא פרי: מסוף המטענים נסגר

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך

צפו: התחזו ל”מומחים” ופרצו לבתים בעזרת דפדפת וכלי כתיבה [וידאו]

צפו: חשוד ראשון מגיע ובודק שאין אף אחד בבית, כשהוא מצוייד בדפדפת ספירלה וכלי כתיבה ומעמיד פנים כמי שעורך רישומים שונים במקום. ברגע שהוא מוודא שאין אף אחד, הוא קורא לחשוד השני ושניהם פורצים יחד וגונבים רכוש רב ובעל ערך

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן