נתוני הגיוס לצבא והתרומה לחברה הישראלית בקרב הנוער בבנימינה-גבעת עדה התפרסמו לאחרונה – ובמושבות נרשמים מספרים גבוהים במיוחד בגיוס בכלל ובקרב נשים בפרט.
מהנתונים עולה כי שיעור הגיוס הכללי לצה”ל בקרב נשים במושבה בשנת 2019 עמד על 83.8%, כאשר אחוז הגיוס הארצי לנשים עמד על 57.8%. רוב מוחלט בקרב בנות המושבות בחר בתרומה משמעותית, הכשרה ולחימה, 90% מהן, כאשר 15% מהבנות שירתו בתפקידים של לוחמות.
במקביל, בשנת 2019 המתגייסות מהמושבה שברו שיא בהתנדבות למכינות ושנת שירות כאשר 32.3% מהן התנדבו, לעומת 6.7% מקרב הבנות בכל הארץ. שיעור הגיוס לצבא הכללי בקרב הבנים בשנת 2019 עמד על 85.1% כאשר אחוז הגיוס הארצי עמד על 71.7%.
מתוך המתגייסים, 92% בחרו בשירות ותרומה משמעותית, לחימה והכשרה, 15% מהם ממשיכים למסלול קצונה, פי שניים מהממוצע הארצי, ו-15% בחר להתנדב במכינות ושנת שירות. אחוז ההתנדבות הארצי בקרב הבנים עמד על 5.9%.
![](https://scontent.ftlv7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/132342895_3609424145806431_7035974136883040829_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=Z0JWCXcVEJcAX9pFay1&_nc_ht=scontent.ftlv7-1.fna&oh=9f9973dc5ec53571278edf621bd13d1b&oe=600F1BBE)
ראש המועצה איתי ויסברג מציין כי “הנתונים מדברים בעד עצמם: הנוער שלנו הוא מהאיכותיים בארץ והנתונים המדהימים הללו הם פירות ההשקעה של ההורים ושל מערכת החינוך היישובית, תנועות הנוער והאנשים שפועלים יומם וליל.
“זה הזמן להזכיר אותם ולומר תודה: מוניק ווקנין, מנהלת אגף חק”ר, יאיר גרינברג מנהל יחידת הנוער שלנו במושבות, שמוליק מעיין מנהל יחידת קידום נוער בסיכון, המנהלים, המורים והמדריכים. ולכם הנוער המרגש שלנו- תמשיכו בדרכם הנכונה, הצנועה והאכפתית. עם אנשים כמוכם העתיד בהחלט ורוד”.