הבריכה עירונית וקאנטרי קלאב באור עקיבא אושרו – קבלו הצצה ראשונה לתוכניות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הבריכה עירונית וקאנטרי קלאב באור עקיבא אושרו – קבלו הצצה ראשונה לתוכניות

-

מגדלור-פיד ♋עיריית אור עקיבא תשקיע כ-30 מיליון שקלים בהקמת קאנטרי חדש בעיר שיכלול בריכה אולימפית, מגרשי ספורט וחדר כושר. הקמת הקאנטרי הראשון מתאפשרת בזכות הסכם שנחתם בין החברה לפיתוח קיסריה לעירייה לפיתוח השטח בפרויקט אור ים.

במסגרת פיתוח מתחם המגורים החדש אור ים. החברה לפיתוח קיסריה תבצע עבודות הפיתוח בשכונה החדשה בהיקף של כחצי מיליארד שקלים. בנוסף החברה תעביר לעירייה מעל ל-117 מיליון שקל היטלי השבחה לחידוש שכונות ותיקות ולבניית הקאנטרי. עבודות  פיתוח השטח בשכונה ובניית הקאנטרי צפויות להתחיל בקרוב.

כזכור, הבריכה העירונית באור עקיבא מדוברת מזה שנים (עוד מהעשור הקודם ואף לפני כן) אך עד היום לא יצאה אל הפועל. תוכנית קודמת לבריכה כבר אושרה, אך היא בוטלה לאחר שהתברר כי תוכניותיה אינן מתאימות לדרישות החדשות מבחינת נגישות ואלמנטים נוספים.

הדמיית הקאנטרי החדש. באדיבות האדריכל מרק מימרם

החברה לפיתוח קיסריה ועיריית אור עקיבא החלו בהקמת אחד ממתחמי המגורים הגדולים והמשמעותיים בישראל הכולל כ-3,500 יח”ד. אור ים ממוקמת על עתודת קרקע בהיקף של 1,060 דונם על קרקע בבעלות קרן אדמונד דה רוטשילד בדרום שטחה המוניציפאלי של אור עקיבא.

בין הצדדים נחתם הסכם פיתוח אשר במסגרתו נקבע כי החברה לפיתוח קיסריה תשקיע מאות מיליוני שקלים בפיתוחה ובתכנונה של אור ים, תוך שימת דגש על יצירתה של סביבת מגורים מודרנית וירוקה ובסטנדרטים של החברה לפיתוח קיסריה. נוסף על כך, עיריית אור עקיבא עתידה להשקיע בפיתוח ובחידוש השכונות הוותיקות בעיר בעקבות הכנסות של עשרות מיליוני שקלים מהיטלי השבחה בתכנית אור ים, ותקים בריכת שחייה עירונית בסמוך לשכונה החדשה שתשרת את כל תושבי העיר המתפתחת.

החברה לפיתוח קיסריה אחראית על הפיתוח והתכנון של אור ים, והמשמעות היא שבנייתם של מבני המגורים תתבצע במקביל לפיתוח ולהקמתם של השטחים ומבני הציבור המתוכננים, כאשר עובדה זו מבטיחה כי ברגע בו יחל תהליך האכלוס, יוכלו הדיירים ליהנות באופן מידי מכל הפיתוח הסביבתי ומגוון השירותים הציבוריים הדרוש ללא המתנה להשלמתו, דהיינו אכלוס פוגש פיתוח.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן