נתקלתם בנחש בפרדס חנה-כרכור? מהיום, יילכד גם בשטח הפרטי ללא עלות

כל תושב/ת שייתקל בנחש בביתו, יחייג למוקד 106 בכל שעה ולוכד מוסמך מטעם המועצה ישלח לבצע את לכידתו

נתקלתם בנחש בפרדס חנה-כרכור? מהיום, יילכד גם בשטח הפרטי ללא עלות

כל תושב/ת שייתקל בנחש בביתו, יחייג למוקד 106 בכל שעה ולוכד מוסמך מטעם המועצה ישלח לבצע את לכידתו

מגדלור-פיד ♋

פגשתם נחש כשטיילתם בפרדס חנה-כרכור או פגשתם אחד כזה בשטח הבית? מהיון, לוכד נחשים יגיע אליכם ללכידתו ללא עלות מצדכם. בהחלטת ראש המועצה הגר פרי יגור לכידת הנחשים בשטח הפרטי עברה לטיפול המועצה והשירות לתושבים ניתן בחינם. למעשה כל תושב/ת הנתקלים בנחש בביתם מחייגים למוקד 106 בכל שעה ולוכד מוסמך מטעם המועצה נשלח לבצע את לכידת הנחש. האגף האמון על לכידת הנחשים, אגף שפ”ע, הלכידה תבוצע ע”י לוכד מוסמך ובהתאם לנהלי הבטיחות והנחיות הגופים המוסמכים.

כיצד להימנע מהכשת נחש?
נחשי ארצנו ניזונים בעיקר ממכרסמים, אלא שתכונת החולדות להתקרב לטריטוריה של בני האדם בחיפושים אחר מקורות מזון, גורמת לציידי החולדות (הנחשים), לחפש טרפם במקרים מסוימים אפילו בבתינו. על כן ישנה חשיבות יתרה לנקוט פעולות כך שביתכם לא יהווה אטרקציה למכרסמים מחד ולצמצם עד כמה שניתן את מקומות המסתור שעשויים לשמש את הנחשים מאידך. צמצום מפגעים עשוי למנוע ביקור נחשים בחצר הבית, יש להקפיד על הניקיון, לסדר את החצר, לסלק גרוטאות, לנכש עשבים ולפנות אשפה וגזם. בכל אופן מומלץ תמיד לנועל נעליים, לא ללכת יחפים על מצעי דשא, או עשב גבוהים. הימנעו מהפיכת אבנים, החדרת הידיים לגומות וגומחות בטבע ובחצר ביתכם.

במידה ומזהים נחש…
יש לנהוג באיפוק ולא לעשות תנועות פתאומיות וחדות, נחש המרגיש מאוים יתקוף וינסה להכיש ועל כן יש להימנע מתנועות שיפחידו את הנחש. להתרחק לאט ובזהירות. בכל אופן אין לנסות לתפוס את הנחש או לגעת בו. חייגו למוקד 106 ולוכד מוסמך מטעם המועצה ידאג להגיע וללכוד את הנחש.

הכשת נחש
במקרה של הכשה יש לפנות את הנפגע במהירות האפשרית לבית חולים . יש להרגיע את הנפגע, שכן לחץ מוביל לדפיקות מואצות ולעלייה בלחץ הדם ואלה מאיצים את התפשטות ארס הנחש בגוף האדם. יש לוודא שהנפגע יבצע פעילות מינימאלית, במידה וקיימת אפשרות יש לקבע את האזור המוכש. יש להשקות את הנפגע במים למניעת התייבשות. בשום פנים ואופן אל תנסו למצוץ את הארס או לחתוך את אזור ההכשה. נסו לזכור את מראה הנחש: צבעו, גודלו, סימנים על גופו ועוד, זאת על מנת שיסייע במתן קבלת הטיפול.

לכל העדכוניםחדשות פרדס חנה-כרכור

עוד בפרדס חנה-כרכור

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן