Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

מה צריך לדעת על השלמת הכנסה לקצבת זקנה

במאמר קצר זה נסביר כמה מהפרטים הבסיסיים והחשובים שאתם, כמבוגרים לעתיד או להווה, או אם אתם ילדים להורים מבוגרים, צריכים לדעת

לא רק בישראל, בכל העולם ישנה עלייה בתוחלת החיים, ואנשים זוכים להאריך ימים הרבה לאחר גיל הפנסיה. לגיל יש יתרונות וחסרונות, ואפילו שנדמה שהחברה המודרנית מתייחסת בעיקר לחסרונות, הרי שכאשר מגיעים לגיל מבוגר מאוד עושים זאת מתוך הכמיהה התמידית לחיים, לרצון לחיות. החסרונות הבריאותיים ברורים למדי. חולשה יחסית, כאבים שונים ומיחושים שונים, וכל הדברים שמגיעים עם הגיל. אבל מה שעוד מגיע עם הגיל זו תבונה, וגם קצבת זקנה מהמדינה.

במאמר קצר זה נסביר כמה מהפרטים הבסיסיים והחשובים שאתם, כמבוגרים לעתיד או להווה, או אם אתם ילדים להורים מבוגרים, צריכים לדעת.

מבינים השלמת הכנסה וקצבת זקנה

דבר ראשון חשוב להבין שמדובר בשני דברים –

  1. קצבת זקנה – אפילו שהסכום מתעדכן מעת לעת, ואפילו גיל הפרישה מתעדכן מעת לעת, הרי שבבסיסה קצבת הזקנה זהה, וזוהי קצבה שמתקבלת החל מגיל הפרישה, ישירות מקופת הביטוח הלאומי, למי שעומד בתנאי הזכאות העדכניים. מעבר לגיל, הרי שמבקש קצבת הזקנה צריך להיות מבוטח בביטוח הלאומי, ולעמוד בתשלומי הביטוח הלאומי כפי שדורש החוק בישראל.
  2. השלמת הכנסה לקצבת אזרח וותיק – בעוד שהרעיון כי אדם שהגיע לגיל הפרישה זכאי לתמיכה וסבסוד מסוימים מהמדינה, הרי שישנם כל מיני מצבים שונים שדורשים פתרונות שונים. למשל מצב בוא האזרח הוותיק עדיין מתפרנס ממשלח ידו. השלמת הכנסה לקצבת אזרח וותיק היא תוספת לקצבה הרגילה, והיא ניתנת במצבים בהם האזרח אינו מתפרנס כלל, או שפרנסתו, מעבר לקצבת הזקנה, אינה מגיעה לרף המינימלי הנקבע מעת לעת על ידי הביטוח הלאומי.

הדרך הטובה ביותר להבין כיצד לחשב את הקצבאות שאתם או הוריכם זכאים להם זה בעזרת איש מקצוע. נכון, היינו מעדיפים שהמצב יהיה כזה שהכול פשוט, מובן, וקל. אך בכל זאת מדובר במצב בו המדינה נותנת כסף לאזרחים, וכמו בכל סיטואציה של קבלת כספים, תמיד יהיו ביורוקרטיות ואתגרים בדרך. מכיוון שמדובר כאן במשהו חשוב במיוחד, התמיכה באזרחים קשישים וותיקים, חלקם עם צורך רב יותר מאחרים, הרי שמומלץ לא לעשות טעויות, ולבצע את התהליך פעם אחת כמו שצריך עד הסוף.

זה עלול לבלבל, אבל זה לא חייב לבלבל

לעיתים כשאנו מנסים להבין את ההסבר הביורוקרטי של קבלת כספים מהביטוח הלאומי, או מכל ארגון ממשלתי גדול (ואפילו מחברות שונות כמו חברות הביטוח), נדמה שאנחנו נכנסים לתוך מבוך מתוכנן בקפידה, מבוך בירוקרטי של סדר שאנחנו לא שולטים בו. מצב זה מתסכל במיוחד כאשר מדובר בתקציבים לאנשים נזקקים, כגון קשישים, ניצולי שואה, אנשים עם מוגבלויות שונות, מצבים בריאותיים שונים וכיו”ב.

בכל הנוגע לקבלת קצבת זקנה או קבלת השלמת הכנסה לקצבת זקנה, אנחנו מקווים שעשינו לכם קצת סדר. בגדול, אתם זכאים במידה והקצבה הרגילה שלכם עם התוספות (ותק למשל), והכנסות נוספות שונות (שכ”ד, תמלוגים, עבודה), לא עולה על סכום מסוים, יכול להיות שאתם זכאים לעוד כסף מהביטוח הלאומי.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

עיריית חדרה נסגרת ● הפרטים

עיריית חדרה הודיעה על פעילותה בחג פסח וחול המועד.  על פי העירייה, החל מיום שני, י”ד ניסן, 22.4.24 ועד יום שלישי, כ”ב ניסן, 30.4.24 (כולל), תצא עיריית חדרה לחופשת פסח.

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן