ההליך נגד ההתמודדות של ניר בן חיים ואיציק יצחקי להסתדרות: בית הדין הורה למשוך את העתירה

סיעת “כולנו סל”ע”, בראשות עופר עיני, עתרה באופן דחוף לרשות השיפוט של ההסתדרות הכללית, בבקשה למתן צו שימנע את התמודדותם של מ”מ ראש עיריית חדרה, ניר בן חיים ואיציק יצחקי לכל תפקיד בהסתדרות. בהחלטה שניתנה על ידי בית הדין של ההסתדרות קצת אחרי 11:30 – החליט בית הדין כי אין מקומו לדון בעתידה בשלב זה והורה על משיכתה.

הבחירות לראשות ההסתדרות ולמוסדותיה יתקיימו ב – 24.5. ע”פ הטענה בעתירה ניר בן חיים הגיש את מועמדותו לשלל תפקידים בהסתדרות, תוך הכללתו ברשימת סיעת “עוגנים”, בזמן שהוא מכהן כמ”מ ראש עיריית חדרה בפועל. יודגש כי בן חיים עצמו לא התפטר מתפקידו בהסתדרות אלא יצא לחל”ת, כך שלא ברור מדוע הגיש מועמדות מחדש – “דבר המהווה ניגוד עניינים חמור, התמודדות פסולה ואסורה ואף הפרה בוטה וגסה של תקנוני ההסתדרות עצמם”, לשון העתירה.

כמו כן מבקשים העותרים לפסול את מועמדותו של איציק יצחקי משום שהוא מכהן גם כיו”ר ועד עובדי עיריית חדרה וגם כיו”ר מרחב שומרון בהסתדרות, שאמור לפקח על ועד העובדים. כך קורה, למשל, כי עובד עירייה שרוצה לפנות ליו”ר המרחב בהסתדרות בטענה נגד יו”ר הוועד אינו יכול כי מדובר באותו אדם. זו גם הסיבה שתקנוני ההסתדרות אוסרים על כפל תפקידים מסוג זה.

בעתירה נכתב כי יצחקי היה אמור להתפטר מאחד מתפקידיו או לצאת לחל”ת מעיריית חדרה אולם הוא לא עשה זאת ולכן מועמדותו פסולה.

אם לא די בכך, הרי שעל-פי העתירה, הגיש יצחקי את מועמדותו לבחירות בהסתדרות מטעם שתי רשימות שונות: פעם אחת מטעם סיעת “עוגן” ובפעם השניה מטעם סיעת “הליכוד” – דבר חמור ופסול כשלעצמו. מאיציק יצחקי נמסר לתקשורת המקומית כי יצא לחופשה מהעירייה וכי “מכפישים ומנסים ליצור כותרות שקריות וזדוניות על חשבון שמי הטוב שהולך לפני, משך כל השנים”. ניר בן חיים השיב כי העירייה לא צד לעניין.
כאמור – בית הדין החליט כי לא ידון בעתירה וכי יש למשוך אותה – משמע היא מבוטלת.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן