בעלות גבוהה של 5.5 מיליון שקלים: זו השכונה בפרדס חנה-כרכור שתזכה לגני ילדים חדשים

כחלק מהיערכות לקליטה המשפחות החדשות המועצה פעלה רבות להסדרת סל השירותים המותאם לתושבי השכונה והעבירה לפני מספר חודשים שאלון אישי לכל משפחה ומיפוי צרכים, על מנת לדייק את המענים מצד הרשות לתושבים

החלו העבודות להקמת אשכול גני הילדים בשכונת עומרים: בהשקעה של כ- 5.5 מיליון ש"ח החלו השבוע עבודות להקמת אשכול גני הילדים בשכונה יצאו לדרך לאחרונה. כבר בימים הקרובים יחל שלב מילוי הקרקע ולאחר מכן שלב יציקות הממ"דים לקראת חיבורם למבני הגנים החדשים – 3 כיתות גן. כבר במהלך ספטמבר צפויים להגיע המבנים הטרומיים לשטח ויחל שלב הפיתוח לרבות פיתוח הגינון, גידור, שבילי הגישה ועוד.

כזכור, כחלק מהיערכות לקליטה המשפחות החדשות המועצה פעלה רבות להסדרת סל השירותים המותאם לתושבי השכונה והעבירה לפני מספר חודשים שאלון אישי לכל משפחה ומיפוי צרכים, על מנת לדייק את המענים מצד הרשות לתושבים החדשים ובמקביל עומדת בקשר רציף עם בעלי הדירות.

התחלת בניית גני הילדים בשכונת עומרים | דוברות המועצה

כל זאת ועוד לפני כחצי שנה המועצה ערכה כנס חינוך ייעודי לתושבי עומרים שנערך במתנ"ס אליו זומנו התושבים העתידים להכניס את ילדיהם למערכת החינוך במושבה, לקבלת סקירה מעמיקה והיכרות עם מערכת החינוך היישובית תוך מתן מענים פרטניים לכל משפחה ומשפחה.

לצד השלמת הבינוי המועצה ואגף החינוך מייצרים וודאות וביטחון עבור ההורים והילדים לקראת 1.9 ומאפשרים להם להכיר את המסגרת החינוכית והצוותים החינוכיים אליהם ירשמו ילדיהם כקהילה אחת (גנים בסמוך לביה"ס שדות ורבין, אליהם משובצים ילדי היסודי של השכונה) ,

6כך שגם עם יחול עיכוב מינורי באכלוס אשכול הגנים בעומרים, ילדי הגנים והצוותים ילמדו בגנים המיועדים לילדי עומרים בלבד ולאחר מכן יעברו כולם ביחד למשכנם החדש.

בתוך כך, צוות אגף החינוך נערך לקליטת כ- 3000 ילדי גנים ובניית 7 גני ילדים חדשים ברחבי היישוב, שיתווספו ל- 78 גני ילדים קיימים. כ- 45 ילדים רשומים כיום בעומרים וחלקם כבר לומדים במסגרות החינוך הקיימות ואף בקשו להישאר בגנים הקיימים.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
4 .
Inline Feedbacks
View all comments
תושבת
תושבת
18/09/2023 07:44

כתבה קצת מוזרה. החלו העבודות לבניית גן ילדים? אם היינו במרץ 23 אולי היא הייתה רלוונטית אבל עוד שניה ספטמבר נגמר ובפועל המועצה לא נערכה לקליטת הגנים. זה נקרא עיכוב מינורי?

אחת שיודעת (את האמת)
אחת שיודעת (את האמת)
18/09/2023 07:17

כשקיבלנו בזמן שאלון מיפוי צרכים, חשבנו שבאמת נערכים עבורנו.
השאלון הזה שווה כוסות רוח למת.
אין שום הסתכלות מצד המועצה עלינו. תושבים חדשים בפרדס חנה, שמרגישים עול על המועצה שבקושי מנידה עפעף, שלא לדבר על הנראות של השכונה ועל חוסר פינוי אשפה מצד המועצה.
תושבים שנכנסו למסגרות שונות מחוץ לשכונה, שמייצרים צפיפות במסגרות האחרות ופתיחת עיניים מצד הורים מתוסכלים (ובצדק!) על כך שפיצצו להם את הגן/כיתה בגלל אלה מ"עומרים". ממש קבלת פנים יפה.
כשלתם כמועצה.

דנה
דנה
18/09/2023 07:10

כל ניסיון להראות שנערכו עבורנו, התושבים החדשים, מבחינת המועצה- שקר מוחלט! העיקר גובים מאיתנו ארנונה בין הגבוהות במיוחד.. עכשיו ברור לאן הכסף הזה הולך- הכל נשפך ליבילים- בזבוז של כסף.. במקום להעמיד מבנה מוכן של גן.. ברור שביקשנו להשאיר בגנים הקיימים.. כי כבר נכנסו אליהם. ילד צריך להסתגל למסגרת.. אבל למה שזה יזיז להגר?
ומה לגבי בתי ספר? גם יהיו ביבילים עוד חמש שנים? גם יעברו באמצע שנה? פשוט מגוחך. כתבה מגוחכת.

עמירב
עמירב
18/09/2023 04:30

בוקר טוב, מה הבעיה לרשום בראש הכתבה את האמת שזה פרסום של דוברות מועצה פרדס חנה כרכור ולא מערכת מגדלור ניוז? הרי זה מה שזה, למה להטעות או אפילו לשקר לקוראיכם? ולא, זה לא מפחית מכבודכם לרשום שזה מדור דוברות ההיפך זה מראה שאתם עתון אמין

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן