מאור עקיבא לוותיקן: פבל איליזרוב נפגש עם האפיפיור לקידום הסובלנות הדתית בעולם

מאת: איתי טטרו, 7.11.18, 10:22

יו"ר ההתאחדות יהודי קווקז בישראל וסגן ראש הקונגרס העולמי הממונה על ענייני ישראל, משתתף בימים האחרונים במסגרת משלחת לוותיקן עם האפיפיור פרנצ'יסקוספגש את האפיפיור מקרוב – והעניק לו את הספר ההיסטורי בנושא היהודים ההרריים: פבל איליזרוב מאור עקיבא, יו”ר ההתאחדות יהודי קווקז בישראל וסגן ראש הקונגרס העולמי הממונה על ענייני ישראל, משתתף בימים האחרונים במסגרת משלחת בראשות ראש הקונגרס העולמי אקיף גיללוב, למפגש בוותיקן עם האפיפיור פרנצ’יסקוס.

במסגרת הפעילות של הקונגרס העולמי של היהודים ההרריים (יהודי קווקז), עסק המפגש במנהיגות העולמית של העדה. איליזרוב ייצג את ישראל, וגיללוב העניק לאפיפיור את הספר ההיסטורי “יהודים הרריים”.

איליזרוב עם האפיפיור פרנצ’יסקוס. בתמונה למטה: חברי המשלחת || הצילומים באדיבות פבל איליזרוב

“פנינו לאפיפיור במטרה ליצור פורום עולמי של כל הדתות בוותיקן, בכדי לתרום לסובלנות בין הדתות ולקדם שיח בעניין השלום בעולם”, ציין איליזרוב בשיחה עם מגדלור ניוז. האפיפיור בירך על היוזמה והדגיש כי אסור שהאירועים ההיסטוריים בהם השואה יחזרו ויש לעשות הכל בכדי למנוע את תופעות האנטישמיות בעולם. “נוצרי קתולי לא יכול להיות אנטישמי, לכן אעשה הכל בכדי לקדם את היוזמה”, אמר פרנצ’יסקוס לחברי המשלחת.