מעצר בית באיזוק לצעיר מאור עקיבא שהואשם בפרשת הסמים של “3003 – הסוכן החיפאי”

צעיר מאור עקיבא בן 23, שוחרר למעצר בית בפיקוח אלקטרוני בפרשת "הסוכן החיפאי" או פרשייה 3003, במסגרתו נעצרו 43 חשודים בחשד לעבירות של סחר בסמים ואמל"ח.

בין העצורים אז, בגל המעצרים של הסוכן בחודש מרץ 2022, היו עוד תושבי אור עקיבא – מ”פ (29), ש”ב (25), א”א (26), מ”ז (33), תושבי חדרה – ד”ח (24), ס”א (28), ש”מ (44) וכן תושבים מג’סר א-זרקא, טירת כרמל, אום אל פאחם ועוד.  הצעיר, יוסי מ’, נעצר אחרון מבין עשרות העצורים, ונחשב כנמלט מהמשטרה במשך חודש ימים, כפי שדיווח האתר ‘פוסטה’. כתב האישום נגדו הוגש ב-7.4 לבית המשפט המחוזי בחיפה.

על פי האישום, באוגוסט 2021, הוא מכר כמעט 200 גרם קוקאין לסוכן המשטרתי בימים שונים, פעם אחת תמורת 600 שקלים, במקרה אחר תמורת 30 אלף שקלים ובמקרה נוסף תמורת עוד 30 אלף שקלים. הוא הואשם בסחר בסם מסוכן והחזקת סם מסוכן שלא כדין ושלא לצריכה עצמית.

בין יתר הראיות בתיק היו הודעות טלפונים סלולריים ופגישות מוקלטות על ביצוע עסקאות. בדיון שהתקיים בבית המשפט טען עורך דינו של הצעיר, עו”ד שלומי שרון, כי חלקו בעסקאות הסמים היה שולי. בסופו של דבר החליט השופט ניצן סילמן להורות על שחרורו של מ’ למעצר בית עם איזוק אלקטרוני, התייחבות עצמית של 25 אלף שקלים והתחייבות של מפקחיו בגובה 100 אלף ש”ח כל אחד.

מתוך פעילות המעצרים, הלילה | צילום: דוברות המשטרה

במסגרת פרטי הפרשייה, במהלך שמונת החודשים שלפני חודש מרץ 2022, הפעילה היחידה המרכזית (ימ”ר) מחוז חוף סוכן סמוי שאותר ע”י מפלג המודיעין בימ”ר ועסק בפעילות עבריינית, שוכנע ע”י מפעילי מחלק הסוכנים שליוו את כל מהלך ההפעלה לחצות את הקווים ולפעול נגד שורת עבריינים מחוללי פשיעה מהרובד הבינוני – גבוה של העולם העברייני בתחום האלימות, סכסוכי הכנופיות, הסמים והנשק הלא חוקי.
הסוכן, שלווה במעטפת מבצעית ומודיעינית בסיוע חטיבת המודיעין של משטרת ישראל, שוגר ע”י מפעיליו, חדר לעולם הפשע ביישובים שונים במחוזות חוף, צפון ומרכז ורכש את אמונם של סוחרי הסמים והנשק הלא חוקי.

במהלך הפעלת הסוכן שנעשתה ביצירתיות ומורכבות רבה ולעיתים בתאי שטח צפופים ביצע כ 32 עסקאות מבוקרות ומפוקחות של רכישת 3 אקדחים, 9 ק”ג סם מסוכן מסוג מריחואנה ומאות גרמים של סם מסוכן מסוג קוקאין כאשר היקף העסקאות נאמד במאות אלפי שקלים.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן