קפץ על רימון והציל את חיי חבריו: רב"ט מתן אברג'יל הי"ד, בוגר אמית האופק אור עקיבא

רס"ן (במיל.) דימה בולט, שלימד את אברג'יל בבית החינוך באור עקיבא, שמע על נפילתו ההירואית בקרב, הוא הצטמרר. כבר שנים רבות שהוא נוהג לספר בכיתה בה הוא מלמד על מעשה הגבורה של חברו רס"ן רועי קליין הי"ד במלחמת לבנון השנייה. הוא לא האמין שיאבד את אחד מתלמידיו, במקרה דומה באופן זהה כל כך

בתוך כל הכאוס וחוסר האונים של מלחמת חרבות ברזל שפרצה לפתע בשמחת תורה וגבתה מאות רבות של נרצחים, בלטה מסירות נפשו של רב"ט מתן אברג'יל הי"ד, בוגר בית החינוך אמית האופק אור עקיבא, שקפץ על רימון שהושלך לתוך הנמר הצבאי בו שהה ובכך הציל את חיי חבריו, אך שילם על כך בחייו.

במהלך השעות הראשונות של מתקפת הפתע של מחבלי החמאס, השתתפו לוחמי גדוד 13 של גולני. הלוחמים, היו מהראשונים שנטלו חלק בקרבות העזים על קיבוץ ניר עם. שבעה מהלוחמים, בהם מתן אברג'יל, הותקפו על פי העדויות על ידי עשרות מחבלי חמאס. בשלב מסוים, החיילים היו מוקפים בתוך כלי הרכב הצבאי, ללא יכולת לצאת ולהימלט.

לפתע, אחד המחבלים זרק רימון לתוך הרכב בו היו השבעה. מתן ראה את הרימון וקפץ עליו. אחד החברים ניסה למנוע זאת ממנו אבל היה מאוחר מדי. פיצוץ עז החריד את הרכב הצבאי ואז שמעו החברים את אברג'יל לוחש בכוחותיו האחרונים: 'ניסיתי לעשות הכל כדי להגן על עם ישראל'.

אברג'יל (במרכז) עם מנהלת בית הספר, רובין, בסיום לימודיו

כאשר רס"ן (במיל.) דימה בולט, שלימד את אברג'יל בבית החינוך אמית האופק אור עקיבא, שמע על נפילתו ההירואית בקרב, הוא הצטמרר. כבר שנים רבות שהוא נוהג לספר בכיתה בה הוא מלמד על מעשה הגבורה של חברו רס"ן רועי קליין הי"ד במלחמת לבנון השנייה. הוא לא האמין שיאבד את אחד מתלמידיו, במקרה דומה באופן זהה כל כך.

"כשעמדתי בכיתה וסיפרתי על הגבורה של רועי קליין הי"ד, קצין צה"ל שקפץ על רימון והציל את חבריו החיילים במלחמת לבנון השנייה, לא העליתי על דעתי שאחד התלמידים שלי יפעל באותה גבורה ויקפוץ על רימון כדי להציל את חבריו", הוא מספר בהתרגשות.

עינת רובין, מנהלת אמית האופק: "כואבים מאוד בנפילתו של מתן שלנו. גיבור ישראל. מתן שלנו, היה אהוב כל-כך על המורים והתלמידים בבית הספר. תלמיד שתענוג ללמד! מתן עשה כל יום דרך ארוכה לבית הספר, בבוקר תמיד ירד בחיוך מההסעה, ובשקט המיוחד שלו דאג לעזור איפה שרק צריך. מתן היה צנוע ועניו, בעל הומור משובח ונדיר, שפשוט היה כייף לשהות במחיצתו. תמיד התנהג בכבוד לזולת, והושיט יד איפה שצריך, למי שזקוק. משפחת אמית האופק תמשיך להוקיר את זכרו ולחנך לאורו של מתן".

מתן אברג'יל בן 19, בן למשפחה ותיקה מהיישוב חרמש שבשומרון, הוא הקטן מבין 4 ילדים. 2 אחיו גוייסו בתחילת המלחמה בצו 8. הוא שירת בגולני. בן דודו אברהם כהן נרצח במסיבת הטבע בדרום יום קודם לכן. יהי זכרו ברוך. 

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן