סיירת ההורים בבנימינה-גבעת עדה חזרה לפעול: זו הפעילות המשמעותית שנעשתה מול בני נוער לאחרונה

המתנדבים עוברים הכשרות מקצועיות מעת לעת להתמודדות עם בני הנוער וזיהוי התנהגות סיכונית - וכעת, במיוחד, לקראת החופש הגדול

סיירת ההורים בבנימינה-גבעת עדה חזרה לפעול: זו הפעילות המשמעותית שנעשתה מול בני נוער לאחרונה

המתנדבים עוברים הכשרות מקצועיות מעת לעת להתמודדות עם בני הנוער וזיהוי התנהגות סיכונית - וכעת, במיוחד, לקראת החופש הגדול

מגדלור-פיד ♋

פועלים למען הנוער במושבות: סיירת ההורים במושבות בנימינה וגבעת עדה חזרה לפעולה עם 60 מתנדבים שמסיירים בלילות ודואגים לביטחון בני הנוער. השבוע חילקו המתנדבים קסדות לבני הנוער שזיהו שרוכבים ברחובות ללא קסדות. “התנדבות ההורים והגברת נוכחות ההורים משפרת את הרגשת ביטחון התושבים בקהילה ובפרט בקרב בני הנוער” סיפר מנהל ביטחון קהילתי במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה, שלומי שגב שמוביל את הסיירת.

סיירת הורים הינה קבוצת הורים מתנדבים שפועלת בשטחי המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה, שלומי שגב, מטרת הסיירת היא להיות מעורבת בחיי בני הנוער בשעות הלילה המאוחרות בסופי שבוע. המתנדבים יוצאים לסיורים בגינות הציבוריות וברחבי המושבות ויוצרים דיאלוג עם בני הנוער ב״גובה העיניים״. כמו כן מפנים המתנדבים את בני הנוער לפעילויות בתחום תרבות הפנאי למניעת שעמום, וונדליזם, אלימות והתנהגויות סיכוניות אחרות.

// שגב (משמאל) עם מתנדבי הסיירת. צילומים: דוברות המועצה 

“במהלך הסיורים האחרונים נצפו בני נוער עם אופניים וקורקינטים חשמליים ללא קסדה.” סיפר שלומי שגב. “מאחר וזה מסכן את בטיחותם ובריאותם של בני הנוער פעלנו ביחד עם הרשות לביטחון קהילתי ונרכשו קסדות שחולקו לבני הנוער בסיורים תוך מתן הסבר על הסכנות הטמונות בנפילות מהאופניים ללא קסדה לראשם ורק לאחרונה פורסם על עשרות בני נוער שמגיעים לבתי חולים עם פגיעות ראש חמורות בשל אי חבישת קסדות” הוסיף וסיפר.

המתנדבים עוברים הכשרות מקצועיות מעת לעת להתמודדות עם בני הנוער וזיהוי התנהגות סיכונית. מנכ”לית המועצה, ניצן מחנאי גרמן: “יש לנו נוער נפלא במושבות ואנו מודעים לכך שבימי החופש הגדול אנו רואים יותר בני נוער ברחובות. נוכחות של הורים בשטח יסייעו למגר תופעות שליליות ואף יתנו לבני הנוער כלים ותמיכה בעת הצורך להתמודדות עם מצבי קיצון”.

למעוניינים להצטרף לסיירות הורים בבנימינה וגבעת עדה ניתן לפנות למנהל הסיירות שלומי שגב, 0547728432.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן