תושבים מחוף הכרמל יפגינו נגד הקמת שדה תעופה ברצועת החוף

תושבים מחוף הכרמל הודיעו כי יפגינו מול בנין המועצה ביום שני 11.7.2 נגד הקמת שדה תעופה בחוף הכרמל. "תושבי חוף כרמל איבדו אמון במועצה לנוכח המשך סלילת מנחת המטוסים ההולך וגדל למימדי שדה תעופה בינלאומי בחוף הבונים וכל זאת עבור יזם פרטי ועל חשבון האינטרסים של הציבור החי במקום. 

“בתקשורת נחשף כי היזם הודה שאף אחת מהרשויות המוזכרות כבעלת אינטרס, אינה גורם יוזם או בעל ענין לבניית שדה התעופה בגודל זה  וכי הוא יזם את הפניה לרשויות…היזם פועל על שטחי ציבור יחד ובשותפות ראש המועצה כולל ביטול שמורת טבע לרווחת הציבור ודרישה לסיפוח עוד ועוד שטחים במקום לטובת האינטרסים הפרטיים שלו”.

מטה מאבק תושבי המועצה האזורית חוף הכרמל, הודיע כי יערוך הפגנה מול בניין המועצה, וזאת “במחאה על אוזלת ידה של המועצה והעומד בראשה-אסיף איזק, בטיפול נגד כוונת המדינה ויזם פרטי להפוך את “מנחת הבונים”, מנחת קטן המשמש היום לצניחה חופשית, לשדה תעופה אדיר מימדים באורך של למעלה מ-1,900 מטר וברוחב של 90 מ׳”.

לטענת מטה המאבק – העבודות מבוצעות ללא היתר בניה לכאורה, כך שפקחי המועצה לא יכולים לזהות עבירות בניה. “במספר מקרים בשלושת החודשים האחרונים, היו אלו התושבים שלחצו על המועצה לפעול נגד הקבלן והיזם, משום שהאחרון ביצע פעולות בניגוד לחוק ואף מחוץ לתחומי השטח המסומן. אף על פי שהיזם מצהיר שמהות הרחבת מנחת הבונים הינה ״לצורך הצבת מטוסי כיבוי אש״, בפועל נחשף בתחקיר בתקשורת והוצג בדיון בועדה בכנסת בראשות החכי״ם אלון טל מכחול לבן ויוראי להב הרצנו מיש עתיד, כי מטוסים אלו מופעלים ממנחתי מגידו וחיפה, ורשות הכיבוי מסרה כי אין כלל צורך במנחת הבונים לשם כך”.

תושבי המועצה מתכוונים להפגין ביום שני הקרוב (11/7) בשעה 15:30, מול בניין המועצה האזורית חוף הכרמל בקיבוץ עין כרמל, בשעה שבה תערך ישיבת הנהלת המועצה ולקרוא למועצה ולראשה לבטל את תכנית שדה התעופה ולפעול למען האינטרס הציבורי ולא למען יזם פרטי.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן