העונש לחברת הדברה שהשאירה בקבוק חומרים מסוכנים בפינת משחקים בגן ילדים

המדביר החזיק את תכשיר ההדברה בקופסה ריקה של תחליף חלב לתינוקות, ובסיום ההדברה השאיר אותה עם חומר ההדברה בפינת המשחקים בגן * זה מה שקרה בסוף

העונש לחברת הדברה שהשאירה בקבוק חומרים מסוכנים בפינת משחקים בגן ילדים

המדביר החזיק את תכשיר ההדברה בקופסה ריקה של תחליף חלב לתינוקות, ובסיום ההדברה השאיר אותה עם חומר ההדברה בפינת המשחקים בגן * זה מה שקרה בסוף

מגדלור-פיד ♋

הדבירו בלא רישיון מתאים, השתמשו בחומר הדברה שלא לפי ההוראות הקבועות בתווית – ונענשו. בית משפט הרשיע לאחרונה את חברת ההדברה “שדות א.ו.ר. פתרונות הדברה” בגין הדברה שלא כחוק. המשרד להגנת הסביבה שיתף פעולה עם משטרת ישראל, בליווי המחלקה להנחיית תובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה בפרקליטות המדינה, לביצוע חקירה ולהגשת כתב אישום.

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט בפברואר 2021 כנגד החברה, מנהליה ומדביר המועסק על ידם, במהלך חודש דצמבר 2018 ביצע המדביר הדברה בגן ילדים ביישוב זיתן. המדביר החזיק את תכשיר ההדברה בקופסה ריקה של תחליף חלב לתינוקות, ובסיום ההדברה השאיר אותה עם חומר ההדברה בפינת המשחקים בגן.

למוחרת בבוקר מצאו הילדים את קופסת המטרנה והוציאו ממנה את חומר ההדברה. ברגע האחרון הבחינה הגננת במתרחש ושלפה את חומר ההדברה מידיהם. הילדים הופנו לבדיקה רפואית ונמצא כי לא אירע להם נזק בריאותי.

// צילום: המשרד להגנת הסביבה

במהלך החקירה התברר עוד שלמדביר לא היה סוג הרישיון הנדרש להדברה בגן ילדים ושהנאשמים לא דיווחו לרשם לענייני מדבירים על שאירע. החברה הואשמה בהפעלת אדם בביצוע הדברה בלא רישיון מתאים לסוג ההדברה, בשימוש בתכשיר הדברה שלא לפי ההוראות הקבועות בתווית שלו, בהפרת חובת דיווח, במעשה פזיזות וברשלנות.

את התיק חקרו המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל. לפי גזר הדין, חברת ההדברה הורשעה ונקנסה ב-30 אלף שקלים. נוסף על כך חויבה החברה לחתום על התחייבות בסך 40 אלף ₪ להימנע מהעבירות שבהן הורשעה לפרק זמן של שלוש שנים.

כל הנאשמים הודו בעובדות כתב האישום. דיון בטיעונים לעונש בעניין המנהלים והמדביר נקבע לחודש פברואר 2023. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לוודא כי המדבירים פועלים כחוק, ובמקרים שלא, יפעל לפי סמכויותיו, כולל חקירה פלילית לפי הצורך.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן