“ליאור בוקר היה גיבור”: הונצחה באור עקיבא כיכר על שמו של קצין האג”ם שנספה באסון הכרמל

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

“ליאור בוקר היה גיבור”: הונצחה באור עקיבא כיכר על שמו של קצין האג”ם שנספה באסון הכרמל

-


בשכונת היובל באור עקיבא נחנכה השבוע כיכר על שם ליאור בוקר ז”ל, איש המשטרה שנספה באסון הכרמל בשנת 2010. אל הטקס שנערך ביום שלישי בשעות הבוקר, הגיעו מפכ”ל המשטרה יוחנן דנינו, ראש העיר יעקב אדרי, רב העיר אליהו אילוז, מפקדים, חברי מועצת העיר, תלמידי בית ספר רוטשילד ובני משפחתו של ליאור בוקר- הוריו, רעייתו נאוה בוקר ובנותיו. על הצנחת בוקר הוחלט עוד לפני מספר רב של חודשים כחלק מיחסיו הטובים עם אור עקיבא וראשיה במהלך שנות עבודתו במשטרה.

“כשקרה מה שקרה לא הופתעתי”, אמר יעקב אדרי בטקס. “היה לי ברור שליאור קפץ לתוך האש, זה האיש. אדם שנותן נתינה מעצמו ועם כל הצער, אצלו זה היה ברור, הוא וקצינים אחרים שהלכו וקפצו לתוך האש על מנת להציל אחרים. ליאור היה מאוד מאוד קרוב אליי, וזה טבעי להנציח את זכרו ואם אפשר יהיה להנציח בעוד דרכים נעשה זה”.

בתו, אבישג בוקר, קראה קטע מרגש מאוד לזכרו. “אני רוצה לספר לכם על אבא שלי, לא על קצין אג”ם צפון, לא על ליאור בוקר, לא על השוטר שנספה באסון הכרמל אלא אבא שלי”, אמרה והוסיפה: “אבא שלי נהג להרדים אותי לצליליהם של שירי ערס ובמיוחד שיריו של יהורם גאון. לאבא שלי היה את החיבוק הכי חם והכי חזק שאני מכירה… תמיד היה לו ברכב דיסק של שלמה ארצי ובכיס קופסת סיגריות. חלקנו אהבות משותפות לדגים, עוגות גבינה ומיץ תפוזים. היינו מדברים בכל יום ולעיתים שעות ארוכות. אבא שלי היה החבר הכי טוב שלי…  עצם נוכחותו השרתה רוגע ושלווה, הוא תמיד היה עונה לשיחת טלפון מבנותיו גם באמצע ישיבה חשובה. אבי החזיק את כל בני משפחתו על כתפיו וידעתי שכל עוד הוא כאן ושומר עליי לא יאונה לי כל רע. הוא היה נוהג לומר ‘מה את דואגת- יש לך אבא’. אבא שלי היה גיבור אמיתי, אולי אפילו יותר בחייו מאשר במותו. אני אסירת תודה על הנצחתו. הכיכר הזו היא סמל להערכה שאבי מקבל על מעשה הגבורה שלו ואני מודע לעיריית אור עקיבא על היוזמה הברוכה, היא מחממת את ליבנו.

מפכ”ל המשטרה יוחנן דנינו, שכיבד את הטקס בנוכחותו, אמר: “ליאור היה גיבור כפי שאמרנו בהרחבה בטקס להזכרתו. הוא הקריב עצמו באומץ לב להציל אחרים. לא רואים מעשים כאלה יותר מידי. מבחינתנו כמשטרה זוהי מורשת שעל פיה נחנך דורות של שוטרים. הכיכר פה, היא העתיד, והיא תזכיר לנו את מורשתו”.

טקס החניכה השבוע. צילומים: צוות חדשות מגדלור

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה