קנס חדש של 1,000 שקל ו-8 נקודות: התופעה הנפוצה במכונית תיאסר בחוק

משרד התחבורה פועל לעדכון תקנות התעבורה כדי להתחיל לאסור ולאכוף עבירות של שליחת וקריאת מסרוני וואטסאפ במהלך הנהיגה

משרד התחבורה שוקד על עדכון תקנות התעבורה כדי להתחיל לאסור ולאכוף עבירות של שליחת וקריאת מסרוני וואטסאפ במהלך הנהיגה, מדובר בעשור שלם בו הנושא לא היה בחוק כלשונו, אלא התייחס ל-SMS בלבד.

על פי שיטת הנקודות החדשה, העונש על שימוש בטלפון סלולרי בנהיגה: שימוש בטלפון נייד בעת נהיגה: קנס 1000 שקל + 8 נקודות קריאה או כתיבת הודעת טקסט בנהיגה: דוח קנס 1000 שקל + 8 נקודות.

עד היום, לשון החוק התייחסה להודעות SMS בלבד, אולם גם החזקת טלפון בנהיגה הייתה אסורה, זאת על פי החלטת המשטרה – אך הדבר לא היה מעוגן בחוק. כעת יורחב המונח כדי שיכלו גם מסרונים באפליקציות התלויות חיבור לאינטרנט, כמו וואטסאפ בין היתר.

במקביל, מפרסם אודי עציון בוואלה, כי משרד התחבורה מסדיר גם את נושא תקנות הצמיגים, זאת לאחר שדרישה לחייב את הנהגים להתקין תמיד צמיגים מאותו יצרן שעימם הגיע הרכב מפס הייצור הוחלפה בתקנה מרוככת שמאפשרת התקנת צמיגים מכל יצרן.

רמי לוי באזהרה חמורה ללקוחות: “רץ ברשת פייק עלינו”

ברשת "רמי לוי" מיהרו להכחיש את הטענה הזו שמיוחסת להם כי עדיין מגיעה סחורה מטורקיה: “לקוחות יקרים, ביממה האחרונה רץ ברשת פייק ניוז עם התמונה הזו. כפי שהרשת הצהירה, כל העגבניות ברשת רמי לוי הן תוצרת הארץ ואין אף עגבניה אחת מטורקיה. אל תתנו יד להפצת שקרים והכפשות” || לידיעה המלאה

עובדי קק”ל תרמו מעל מיליון שקל לרכישת ציוד ומזון לחיילי צה”ל

עובדי קרן קימת לישראל תרמו מעל מיליון שקלים מימי החופש שלהם לרכישת ציוד ומזון לחיילי צה”ל. באמצעות התרומה, צוותים של ארגון העובדים של קק”ל שלחו מתחילת המלחמה אלפי מנות אוכל חמות וציוד לוגיסטי וטקטי לחיילי צה”ל הפרוסים בשטח בדרום ובצפון.
ארגון העובדים של קק״ל מתחילת המלחמה נוסע בכל הארץ עם ׳קראוון ארגון העובדים׳ לשמח אלפי חיילות וחיילים. באמצעות תרומות העובדים נרכשו חולצות, הלבשה תחתונה, מעילי פליז וכו׳ עבור החיילים. עוד על כך, במשך היום מכינים העובדים פיצות טריות אותם הם מחלקים לחיילים בקו האש הראשון בדרום ובצפון.

ירוק מכל עבר והיסטוריה עתיקה: האתרים המרתקים של שביל מגידו החדש שהושק לאחרונה גם במפה (וידאו)

אורכו של השביל החדש הוא כ-70 ק״מ, והוא עובר בנופי טבע ואתרי מורשת בין ישובי רמות מנשה, קיבוצים ומושבים, ובכמה מוקדי עניין מרתקים כמו טחנות קמח בנחל קיני, גבעת יאשיהו-תל אל-אסמר (גבעה געשית), חורשות אולמוס ואלוני תבור, עין נילי ועוד

קרא עוד »
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
3 .
Inline Feedbacks
View all comments
אבי
אבי
11/11/2023 19:21

1000 ש"ח לא מרתיע!!!!!!
למה לא 5000 שח ושלילה ל 3 חודשים!!!!וקורס נהיגה מונעת!!!
הם ההרוגים לא מעניין אותם רק כסף!!!נהג בשלילה לא מבזבז דלק לא נוסע בכבכש אגרה ..הכל כסף

Anonymous
Anonymous
07/11/2023 21:44

מאז ומתמיד היה אסור טעות בכתבה

דודי
דודי
07/11/2023 20:45

מטומטם מי שמסמס בטלפון מגיע לא גם שלילה ל3חודשים אוטומטית במעמד הדוח רוב התאונות בגלל הסולולר

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן