מהוילה בקיסריה לכלא בארה"ב: 22 שנות מאסר לישראלית שהובילה הונאת ענק נגד משקיעים

מוילה בקיסריה וגם ממשרדים בר"ג, הפעילו בשנים האחרונות הישראלית לי אלבז ונוספים מיזם שעקץ במרמה משקיעים פיננסיים בסכומי עתק. לאחר חקירה מאומצת של ה-FBI ולה"ב 433, היא נעצרה לפני כשנתיים והשבוע גזר עליה בית המשפט בארה"ב 22 שנות מאסר

בית משפט פדרלי במדינת מרילנד שבארצות הברית, גזר 22 שנים בכלא על המנכ"לית לשעבר של חברת "יוקום תקשורת", לי אלבז (38), שהורשעה באוגוסט האחרון בהונאת ענק של אלפי משקיעים מרחבי העולם בהיקף של יותר מ-145 מיליון דולר.

בסוכנויות הידיכות דווח כי אלבז הואשמה בשלושה סעיפים של קשירת קשר לביצוע הונאה מרחוק (Wire Fraud) וביצוע הונאה מרחוק באמצעות כלי פיננסי המכונה "אופציות בינאריות".

על פי הפרטים אלבז ניהלה את יוקום שעסקה באמצעות חברות הבת שלה, BinaryBook ו-BigOption, במסחר באופציות בינאריות. מדובר בהשקעה כלכלית מצד משקיע באופציה שבמידה ותתממש – הוא יזכה בתשואה גבוהה – בדומה למה שקורה בבורסה.

ואולם, בפועל, החברות שפעלו מוילה בקיסריה וממגדל אביב ברמת גן, שימשו כיסוי להונאת משקיעים. אלו פותו בעורמה ותחת הבטחות שונות להעביר את כספם לחברה בשיחות עם נציגיה. על פי העדויות במשפט, כפי שפורסם באתר "דבר ראשון", – "…הנציגים תודרכו ישירות על-ידי אלבז, הציגו מצג שווא, השתמשו בזהות בדויה, סיפרו למשקיעים שהם מדברים מלונדון וממקומות אחרים בעולם ולא סיפרו על כך שהחברה שלהם מרוויחה את הכספים שהמשקיעים מפסידים.

"אנשי אומנו לפתות את המשקיעים להעביר לחברה עוד ועוד כספים גם לאחר שהפסידו את כספם. במקרים רבים היו אלו פנסיונרים אמריקאים שהעבירו את כל חסכונותיהם לנציגי החברה", סוכם ב'דבר'.

אלבז נעצרה לראשונה לפני כשנתיים בשדה תעופה בניו יורק, לאחר חקירה מאומצת של ה-FBI ולה"ב 433. כאמור על האישה נגזרו 22 שנות מאסר אותם תרצה בכלא בארה"ב.

עץ המשאלות לחיילים ולשבויים: המיזם שמחמם את הלב בבנימינה

המיזם של משפחת ניני מבנימינה ממשיך להתחדש – עם כפפות צהובות בתקווה להשבת כל החטופים | בתחילת החודש, המשפחה הוציאה לחצר ביתה הפונה לרחוב, שולחן ובו נרות, פתקים, עטים, דגלי ישראל קטנים המפוזרים בכל פינה ומקשטים את הגינה, כשהעוברים והשבים יכולים לכתוב ברכה, הקדשה, תפילה או תקווה

קרא עוד »
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-

תלמיד מאור עקיבא הלומד בבית ספר לחינוך מיוחד בפרדס חנה מאחר מדי יום – והאם כבר אובדת עצות

ה', אימו של התלמיד, עברה להתגורר בשכונת אור ים בעיר | ההסעה של הבן מגיעה לאחר השעה 8:00, שעת תחילת הלימודים בפרדס חנה | העירייה: "לא התקבלה אף תלונה של האמא נשואת הפנייה באגף או דרך גורמים אחרים"

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן