ברכות: הצוער רועי גלעד מבנימינה מסיים קורס קציני שריון

פתיחת השירות הצבאי היתה מקרטעת: קרע בשריר הארבע ראשי שהוריד את הפרופיל ואיים על המשך השירות בצה"ל || אבל סג"ם גלעד לא ויתר, ורוצה כבר להכשיר את הדור הבא בצה"ל ולשמש דוגמא אישית לפקודיו

טקס קורס הקצינים ה-57 יערך היום (רביעי) בבה״ד 1, בית הספר לקצינים של צה"ל שבדרום הארץ. בטקס ישתתפו נשיא המדינה, ראובן ריבלין והרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי, כאשר בצל מגפת הקורונה, הטקס יתקיים ללא משפחות הצוערים בקהל, וישודר בלייב מרחבת המסדרים. 

הטקס מסמן את קו הסיום של הצוערים ובו בזמן את תחילת דרכם בתור המפקדים הבאים של צה״ל. בין המסיימים שיעמדו היום במרכז הרחבה יהיה גם הצוער רועי גלעד אשר מתגורר בבנימינה ומסיים קורס קציני שריון.

בילדותו, גר 3 וחצי שנים בארה"ב ועוד שנתיים וחצי בניו זילנד. בגילאים 4-9 חזרה משפחתו מארה"ב לתקופה קצרה בארץ בזמן מלחמת לבנון השנייה ולאחר מכן שבה המשפחה לניו זילנד. הוא מגדיר את התקופה הזו כ"תקופה חיובית".

הוא מספר שהגיוס לשריון הוא "חלום של אבא", סבו שירת בשריון במלחמת יום כיפור ולכן לאב היה חשוב שימור המורשת. גלעד התגייס במרץ 2018 לשריון ולאחר שבועיים בטירונות נפצע, וקרע את השריר הארבע ראשי. לאחר שהפרופיל שלו ירד, הוא הצליח להשתקם, חזר להכשרה בשיזפון וישתלב בצורה חלקה לדבריו. מההכשרה המשיך לקורס מט״קים וכשסיים הגיע למבצעית ותפס קו שלושה חודשים בחטמ"ר עציון, עלה לרמת הגולן לחודש אימון ומשם יצא לבה״ד 1.

הרצון לצאת לקצונה הגיע מתוך הראיה של הצורך בקצינים מובילים שמסתדרים טוב עם החיילים והרגיש מתאים מתוך חווית הפיקוד שלו במבצעית. "חשוב לי לשמש דוגמא אישית, להיות שם בשביל החיילים, להבין אותם ולראות אותם כשאנשים", הוא אומר השבוע.

קורס קציני השריון נמשך כ-7 חודשים: 3 חודשים של קורס קציני יבשה ועוד 4 חודשים של השלמה חילית. במהלכו לומדים הצוערים לפקד על מחלקת טנקים בשיתוף פעולה הדוק עם יחידות שדה אחרות של צה"ל, בנוסף בקורס קציני שריון יש גם צוערים מפלוגת המסייעת, פלוגה לוחמת הקיימת בחיל השריון, בקורס הם לומדים ניווט טקטיקות לחימה ברמה גבוהה. בסיומו מוענקות לצוערים דרגות סג"ם.

// צילום: דובר צה"ל

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

אחרי בעיות שפכים מזהמים שמוזרמים לנחל נרבתא שליד חריש ופרדס חנה – מסתמן פתרון

בעקבות תלונות של תושבי חריש ופרדס חנה פנה פורום התושבים האזורי להגנת הסביבה שרון כרמל לשרה להגנת הסביבה, אך לא זכה למענה * בשל כך, נפתחה תלונה בנציבות תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה * כעת מסתמן פתרון

קרא עוד »

אחרי שנים ארוכות: עבודות שדרוג נוספות מבוצעות בימים אלה במקלטים הציבוריים באור עקיבא

בעיר ישנם כיום 23 מקלטים ציבוריים שכאלה כאשר 90% מהם הם דו שימושיים ומתחוזקים באופן קבוע | מאז פרוץ המלחמה: העירייה הקצתה תקציבים מיוחדים למקלטים הציבוריים ונעשה יישור קו עמוק ברובם

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן