50 שנות אופניים: ביקרנו את צוות “אופני אריק” באור עקיבא לקראת כיפור

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

50 שנות אופניים: ביקרנו את צוות “אופני אריק” באור עקיבא לקראת כיפור

-

מגדלור-פיד ♋יום כיפור מגיע ממש מחר ואיתו גם האופניים, הקורקינטים, הסקייטים והסקייטבורד של הצעירים, שנהנים דווקא להעביר איתם את יום הצום ברחובות השוממים ממכוניות.

השבוע קפצנו ל”אופני אריק” בשכונת קנדי בעיר על מנת להרגיש את הדופק לקראת הכיפור. אריק מציין כי הם המומחים בתום כבר 50 שנה. בחנות ישבו עובדים ועמלים צוות החנות בתיקוני אופניים אחרונים לקראת סוף השבוע. “באו הרבה השבוע?”, שאלנו. “היו המון, זה השבוע הכי חזק וזה בעיקר בא בגלים”, סיפרו בחנות. גם הערב וגם מחר בבוקר הם ימשיכו להיות פתוחים ויחכו לאחרונים שרוצים לתקן פנצ’ר או להצטייד באופניים חדשות לחג.

ומה אומרת ההלכה לגבי רכיבה על אופניים ביום כיפור? כאן כנראה שתאלצו להתאכזב. בספר “פניני הלכה” מאת הרב אליעזר מלמד שליט”א מוסכם על הפוסקים האחרונים שאסור לרכב על אופניים: “יש אומרים שטעם האיסור מחשש שמא יצא מחוץ לתחום, ויש אומרים, שמא תארע תקלה באופניים ויבוא לתקנם. והטעם העיקרי, משום ‘עובדין דחול’, שרבים רגילים לרכב על אופניים לעבודה או לשם ספורט. וגם אלו שנהנים לרכב על אופניים בלא תכלית מיוחדת, אין זו הנאת מנוחה אלא הנאת טורח”, נכתב באתר “כיפה”.

אבל לא רק מבחינה הלכתית זה אסור, מבחינה בטיחותית זה אפילו מסוכן. 1,085 ילדים ובני נוער (0-19) נפגעו בתאונות דרכים כשרכבו על אופניים בתחום העירוני בעשור האחרון (2007-2016), כך עולה מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ”ס. באור עקיבא, נפגעו בעשור האחרון 2 רוכבי אופניים בעשור האחרון, שנייהם הוגדרו במצב קשה. בחדרה נפגעו 10 כשרכבו על אופניים בכיפור, בניהם 6 קשה. בבנימינה-גבעת עדה נפגע אדם אחד.

78460cookie-check50 שנות אופניים: ביקרנו את צוות “אופני אריק” באור עקיבא לקראת כיפור

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן