ספר ביכורים ראשון לילדים ליעל פלד מחדרה

ספר ביכורים ראשון לילדים ליעל פלד מחדרה

-

מגדלור-פיד ♋

יעל פלד עם ספרה החדש. “הנושא של קבלת האחר קרוב ללבי, ולכן היה זה טבעי שזה יהיה המסר של ספר הביכורים שלי” || צילום: פרטי

יעל פלד מוכרת היטב גם באור עקיבא וגם בחדרה: היא חברה בחבורת הזמר העירונית של אור עקיבא “צלילי האור”, מתגוררת בחדרה ולאחרונה הגשימה חלום אישי – עם הוצאתו לאור של ספר הביכורים לילדים, “דולפי הדולפין”. 

“מכיתה ג’ עד כיתה ו’ כתבתי שירים למגירה”, היא מספרת. “אחרי כן זכיתי, במהלך לימודי התואר הראשון בספרות, להתקבל ולהשתתף בסדנת כתיבה יצירתית יחד עם הסופר אתגר קרת. בשלוש השנים האחרונות היה פרץ של כתיבה יצירתית שנחשף בפייסבוק הפרטי שלי ובאתר בפייסבוק שהקמתי במיוחד לצורך זה. אני גם כותבת ברכות מיוחדות הן בכתיבה שוטפת והן בהלבשת מילים שלי על לחן קיים. הכתיבה שלי מאופיינת בכתיבה בחרוזים, שבאמצעותם אני מביעה בדרך הטובה ביותר את רחשי לבי”.

ומאיפה נוצר החיבור לספרות ילדים?

“מגיל קטן ועד היום אני אוהבת ילדים ויש לי חיבור מאוד חזק איתם. הקשר המיוחד שיש לי לילדים קטנים עורר בי את התשוקה לכתוב ספר לילדים ואת החלום להיות סופרת ילדים בישראל”.

מדוע דווקא דולפין?

“היה לי ברור שספר הילדים הראשון שאכתוב יהיה על דולפין שהוא בעל החיים האהוב עליי. בנוסף מדובר על דולפין ששר מכיוון שהשירה היא חלק ממני ומהווה חמצן לחיי. כמו  כן הנושא של קבלת האחר קרוב ללבי, ולכן היה זה טבעי שזה יהיה המסר של ספר הביכורים שלי”.

 

לפלד, 36, תואר ראשון בלשון ובספרות עברית ותואר שני בלשון עברית בהתמחות עריכת לשון מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב. במקצועה היא עורכת לשון, מגיהה ומנקדת. “הייתי שותפה באופן מלא בכל הקשור לספר”, היא מספרת, “מתחילת הדרך ועד סופה הייתה המו”לית קשובה לרצונותיי ותחושות לבי. בנוסף בהוצאה לאור איפשרו לי להיות אחראית על עריכת הלשון והניקוד בספר”.

לדבריה, בסיס הכתיבה שלה היא המוזה. “כאשר היא מגיעה, אני שומעת במוחי את המילים באופן ברור במעין מוזיקה בקצב קליט. לאחר מכן אני כותבת את הדברים באופן חד ומהיר. לבסוף מלטשים את הדורש בכך עד שאני שלמה עם מה שנכתב.

על מה מספר דולפי דולפין?

“על דולפין צעיר, שחולם ואוהב מאוד לשיר. דולפי שר שונה מחברי להקתו, והוא יוצא למסע הרפתקאות כדי למצוא מקהלה, שבה יוכל לממש את עצמו ולהגשים את חלומו. הספר מיועד לילדים מגיל גן עד כיתה ב’, יצא לאור בהוצאת בת אור בניהולה של יהודית מליק שירן שגם עשתה את ההגהה לספר, האיורים המדהימים לאורכו של הספר הם של המאיירת שולי צור, והגרפיקאית  של הספר היא סמדר מוניס”.

מחירו של “דולפי הדולפין” הוא 50 ₪, וניתן לרכוש אותו דרך יעל פלד בפנייה לאתר הספר בפייסבוק או למייל: [email protected]

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן