בשיטת מונטסורי: הכירו את גן “גילוש” באור עקיבא שייפתח בשנת הלימודים הקרובה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בשיטת מונטסורי: הכירו את גן “גילוש” באור עקיבא שייפתח בשנת הלימודים הקרובה

-

מגדלור-פיד ♋

גן שמאפשר סביבת למידה חופשית ופועל בשיטת “טבעו האמיתי של הילד”: זהו גן “גילוש” החדש שייפתח באור עקיבא בשנת הלימודים הקרובה תש”ף. ביום רביעי הקרוב, 14.8.19 בשעה 18:00, יערך יום חשיפה והיכרות להורים מתעניינים וילדיהם, כאשר בתכנית: על שיטת מונטסורי, הלמידה החווייתית בגן, שאלות ותשובות, והפעלה מיוחדת לקטנים.

מאחורי הקמת גן “גילוש” עומדת גילה אנקונינה, שמגיעה לעיר עם ניסיון של 20 שנה בעבודה עם תינוקות וילדים בגיל הרך באזור המרכז שעברה להתגורר באור עקיבא.

“7 שנים ניהלתי משפחתון בביתי במודיעין עילית”, היא מספרת, “ההורים היו מרוצים מאוד, הן בהתפתחותם המוטורית והן בהתפתחות הקוגניטיבית של הילדים. לתינוקות היתה הרגשה של בית והוענק להם כל מה שהם זקוקים לו. חשוב היה לי שכל ילד ירגיש שהוא מקבל תשומת לב אישית. היה מקרה בו הבחנתי שלתינוק יש טונוס שרירים נמוך, או מקרה שהתינוק ישן הרבה. דאגתי להעיר את תשומת לב ההורים. בדיעבד התברר שהערותיי תרמו לילד. לאורך כל השנה הרגשתי הרגשת שליחות ושהקטנים שמופקדים אצלי כל בוקר הם הילדים שלי לכל דבר”.

לאור סיפורים לא פשוטים אליהם נחשפו הורים בשנה האחרונה, החליטה אנקונינה לרשת את הגן החדש במצלמות, אליהם יוכלו לגשת ההורים בסיום כל יום. אנקונינה גם מעסיקה מבשלת מקצועית לאורך כל שנותיה כגננת. לאחר 7 שנות ניהול המשפחתון בביתה, החליטה להשתלם כמטפלת כמטפלת לגילאי 2-3 ולאחר 20 שנות עבודה עם תנוקות וילדים בגיל הרך באיזור המרכז, עברה לאור עקיבא, כשבימים אלה היא בעיצומה של ההרשמה לשנת הלימודים הקרובה.

“בגן יתקיימו חוגים והוא מרוהט לפי שיטת מונטסורי – הכל בגובה הקטנים. הילדים יכולים לקחת כל משחק או לגשת לכל פעילויות בגן לפי רצונם וכך כל אחד מיתפתח בקצב שלו בצורה בריאה ונכונה, בלי להזיק לחברו או לעצמו.

מהי שיטת מונטסורי?

שיטת מונטסורי (באיטלקית: Metodo Montessori) היא גישה חינוכית לילדים המבוססת על מחקריה וניסיונה של הרופאה והמחנכת האיטלקית מריה מונטסורי (1870–1952). השיטה גובשה על בסיס תצפיות שערכה על ילדים שלהם ניתנה סביבת למידה חופשית, דבר שהוביל בשנת 1907 למסקנתה כי גילתה את “טבעו האמיתי של הילד”. מונטסורי יצרה על יסוד תצפיותיה סביבת למידה הבנויה מחומרים שנועדו לפעילויות למידה עצמאיות. השיטה נועדה לאפשר לילדים להביא לידי ביטוי את אופן קיומם הטבעי, לשמור ולתמוך באופן קיום זה.

ביישום השיטה, על המורה לראות בילד כמי שטבעו הפנימי ינחה אותו להתפתחות מושלמת. תפקיד המורה כצופה כולל לעיתים אינטראקציות ניסיוניות עם הילדים, המכונות בדרך כלל “שיעורים”, זאת כדי לפתור בעיות התנהגות וכדי להדגים כיצד יש להשתמש בכלי הלימוד העצמי הנמצאים בסביבת הלימוד לשימושו החופשי של הילד.

גן גילוש, רחוב רש”י 201, אור עקיבא. שעות פעילות 07:00-16:00 (תינתן אפשרות גם עד 17:00).

לפרטים נוספים, שאלות והרשמה:

גילה – 053-2420244.

>> לפרטים נוספים – הקליקו << 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן