בעקבות מותו של ואדים מאור עקיבא מקדחת הבהרות – כמה מקרים של הדבקה כאלו היו בשנים האחרונות באזור?

בעקבות מותו של ואדים מאור עקיבא מקדחת הבהרות – כמה מקרים של הדבקה כאלו היו בשנים האחרונות באזור?

-

מגדלור-פיד ♋מותו של הנער ואדים סלבדור ז”ל אשר נודע כי חלה בקדחת הבהרות ונפטר בשבוע החולף, גרר אחריו הדים רבים באור עקיבא והסביבה.

הלוויתו של הנער בן ה-15 נערכה בבית העלמין באור עקיבא לאחר שמשפחתו עלתה ארצה רק לפני כ-4 חודשים בלבד. הציבור התבקש להגיע לבית העלמין ולחלוק כבוד אחרון לנער וכך היה.

ובתוך כך, בעקבות המקרה החל בעיר חשש מפני כלבים וחתולים משוטטים וכאלה המצויים בקרבת מוסדות ציבור, מתוך מחשבה כי הם עלולים להעביר את המחלה דרך קרצייה.

שני חתולים כאלה, דווחו השבוע כמסתובבים ליד בניין עיריית אור עקיבא וכן בדואר המרכזי בעיר ברחוב רוטשילד. בדואר דיווחו לעירייה על החתול לאחר שזה הסתובב בין מבקרי הסניף. לדברי אנשי הדואר, מהעירייה לא הגיעו לפנות את החתול. מעיריית אור עקיבא טרם התקבלה תגובה בעניין.

ובכל מקרה, בדיקה קצרה גילתה, כי בעוד קרציה שמצצה דם של כלב עלולה להעביר בקלות את קדחת הבהרות, קרציית החתול לא יכולה להעביר את המחלה.

באתר מרפאת “דוקטור דוליטל” מכפ”ס נאמר כי “הקרציה מוצצת דם ועלולה לגרום לאנמיה (חוסר דם) בכלבים צעירים, קטנים או זקנים בעלי מערכת חיסון חלשה. בנוסף, קרצית הכלב מעבירה את מחלת “קדחת הקרצית” לכלב הנגרמת ע”י החיידק “ארליכיה קאניס” ואת מחלת “קדחת הבהרות” לבני אדם. קדחת קרצית מחלה קשה מאוד שיכולה להתבטא בחום, חולשה, חוסר תיאבון, פגיעה בקרישת הדם (טסיות) ולכן דימומים, אנמיה, וסימנים נוספים. המחלה עלולה לגרום למצב בו מערכת החיסון פועלת כנגד הגוף עצמו (אוטואימונית), כך שהגוף בעצם תוקף את עצמו. הטיפול במחלה קשה מאוד ולא תמיד מצליח ומקרים רבים של קדחת קרצית מסתיימים במוות”.

מה עושים?

“הדרך הטובה ביותר היא כמובן מניעה – טיפול בקולר נגד קרציות בשילוב עם אמפולות נגד קרציות ופרעושים פעם בח  ודש אמורים לעשות את העבודה ולמנוע הימצאות קרציות על הכלב”, אומרים בד”ר דוליטל. “המלצתנו היא לשימוש בקולר ואמפולות של חברת באייר הגרמנית – אותם ניתן להשיג במרפאה. במידה והכלב כבר חולה ואובחן עם קדחת קרצית יש לתת טיפול אנטיביוטי לתקופה ארוכה, במהלכה יש לחזור על בדיקות הדם ולהפסיק את הטיפול רק לאחר שהכלב התגבר על המחלה. במידה ואחד מבני הבית מפתח סימני קדחת (חום גבוה שאינו עובר) יש לזכור שהקרצית עלולה להעביר את קדחת הבהרות לבני אדם ולגרום למחלה דומה. במקרים אלה חובה לפנות לטיפול רפואי שכן המחלה מסכנת חיים גם בבני אדם. חשוב לציין שבארץ מאושפזים כל שנה בין 3000 ל-4000 אנשים עקב קדחת קרצית”.

קראו גם:

https://www.migdalor-news.co.il/73974-2/


פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן