חניית משאיות ברחבי אור עקיבא: “יינתנו קנסות עד שהתופעה תיפסק”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חניית משאיות ברחבי אור עקיבא: “יינתנו קנסות עד שהתופעה תיפסק”

-

מגדלור-פיד ♋

משאית חונה ברחוב הכרמל באור עקיבא, מול פארק היובל || צילום: מגדלור ניוז

מחאת התושבים נגד משאיות החונות ברחבי אור עקיבא ממשיכה לצבור תאוצה. מספר פניות נעשו בשבועות האחרונים הן לראש עיריית אור עקיבא, הן למוקד העירוני והן למחלקת הפיקוח בעיר.

לפני כ-4 חודשים פרסמנו כי תלונות של הורים ואזרחים מודאגים מופנים כנגד משאיות החונות בצירים המרכזיים, בין היתר בשכונה הצפונית בעיר, ומפריעים לשדה הראייה של רכבים והולכי רגל.

“ילדים חולפים כאן מדי יום, רצים, הולכים, ותמיד נדרשת תשומת לב מיוחדת, אבל כשאין שדה ראיה ומכל מקום יכול לצוץ לך ילד לכביש – זו כבר סכנת נפשות וחייבים לעשות עם זה משהו – והיום”, ציין אב לילדים קטנים המתגורר בשכונת היובל באור עקיבא.

אם לילדים בשכונת אורות בדרום העיר מציינת כי הבעיה קיימת גם בשכונתה, והמשאיות מפריעות ומסכנות את התלמידים בבתי הספר עתידים וחנה סנש.

מפקד נקודת המשטרה באור עקיבא, פקד רביד חוכיימה מתייחס לנושא בסוף השבוע ואומר למגדלור ניוז כי “מבחינה חוקית, את איסור חניה לא ניתן לאכוף, אבל גם אם אין איסור חניה אך יש הפרעה לתנועה, כלומר עקב חניה יש הפרעה לנתיב – שתי משאיות החונות זו מול זו והופכות נתיב דו סיטרי לכביש חד סיטרי – זה הופך לעבירה גם אם אין סימון לאיסור חניה. עבירה כזו תיאכף ויינתן קנס על חסימת נתיב תנועה”. 

לדברי חוכיימה, “העירייה הכשירה מגרשי חניה מסודרים ועל בעלי הרכבים הציבוריים להימנע מחסימת נתיבים אשר מסכנים את משתמשי הדרך ופוגעים בבטחון הולכי הרגל והנהגים. נהגים רצדיביסטיים עלולים להיקלע למצב בו הם מסכנים את רישיון הנהיגה שלהם ואת מקור פרנסתם. עליהם לקחת זאת בחשבון יחד עם הצורך באחריות חברתית וציבורית כלפי כלל האוכלוסייה בעיר”. 

משאיות חונות בשכונת אורות בעיר || צילום ארכיון

בשיטור העירוני בעיר מציינים כי “מאחר ואין עדין איסור חניית משאיות ברחבי העיר – העניין בטיפול ועדת תימרור – תלונות רבות מגיעות מתושבים הגרים בשכונה המתלוננים על רעש חזק בשעות הבוקר המוקדמות בזמן שאתם יוצאים לעבודה, ותפיסת מקומות חנייה ברחבי השכונה. אנו בשיטור העירוני פונים אליכם וממליצים לכם להחנות חניית לילה בחניון בית ספר רוטשילד שנמצא בשכונה. החניון מואר ומתועד במצלמות אבטחה ומספיק גדול עבורכם אנא למען שכנות טובה קבלו המלצתינו שיטור עירוני אור עקיבא”.

ראש העיר יעקב אדרי מסר כי “ניתנים דוחות למשאיות כל העת, ואנו נמשיך עד שהתופעה הזו תיפסק”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן