זכרונות: חוזרים לביקור של מנכ"ל משרד החינוך הפורש שמואל אבוהב באור עקיבא

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב, בעל עבר באור עקיבא, החליט לפרוש מתפקידו. "ביצעתי מלאכתי מתוך אמונה עמוקה בחשיבות העליונה של הובלת מערכת החינוך, אותה ראיתי ועודני רואה, כמשימה לאומית ראשונה במעלה", כתב בהודעה על פרישתו אתמול

שר החינוך יואב גלנט נפרד אתמול בטוויטר משמואל אבוהב, שהחליט לסיים את תפקידו כמנכ"ל משרד החינוך.

אבוהב, שהיה בעברו מנכ"ל עמותת אור ירוק, שימש כמנכ"ל משרד החינוך במשך למעלה מ-3 שנים, לאחר שמונה לתפקיד בחודש פברואר 2017 על ידי שר החינוך דאז נפתלי בנט. אבוהב אף ערך ביקור עבודה מרגש באור עקיבא בחודש דצמבר של אותה השנה, אז גם חשף לדור הצעיר יותר שבעברו עבד בעיר. “הייתי באור עקיבא לפני למעלה מ-40 שנה, ורק מי שהיה פה אז מבין את גודל המהפכה. לפני 40 שנה אחוז ניכר של ילדים נושרים ממערכת החינוך, דלות גדולה. עברו ארבעה עשורים וזה מחמם את הלב לראות את השינוי שנעשה פה”, אמר בפגישה עם ראש העירייה יעקב אדרי ובכירי עירייה נוספים.

"שמואל הודיע לי על רצונו לסיים את תפקידו לאחר שנים ארוכות של עשייה מבורכת ומאומצת למען מערכת החינוך וילדי ישראל", כתב לו גלנט.

"‫קיבלתי את החלטתו של אבואב, שסייע לי רבות בכניסתי לתפקיד והתגלה כשותף נאמן להתמודדות עם אתגרי תקופת הקורונה. לוח הזמנים הקצר, לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה, מחייב לפעול במרץ על מנת להתאים את מערכת החינוך לאתגרים שנכפו עליה בשל הקורונה. אפעל כדי להביא בהקדם מועמד ראוי לאישור הממשלה".

שמואל אבוהב וסער הראל בביקור באור עקיבא לפני שנתיים וחצי. צילום: מגדלור ניוז

 

באיגרת לעובדי ההוראה כתב אתמול אבואב: "בשנה האחרונה עסקתי בייצוב המערכת, בהכנתה לשנה הבאה ולשנים הבאות, וכמובן שגם בהתמודדות יומיומית עם משבר הקורונה והשפעותיו מרחיקות הלכת על תפקוד מערכת החינוך. "ביצעתי מלאכתי מתוך אמונה עמוקה בחשיבות העליונה של הובלת מערכת החינוך, אותה ראיתי ועודני רואה, כמשימה לאומית ראשונה במעלה. אני מסיים פרק זה בתחושת סיפוק עמוקה, נוכח ההישגים הגדולים שהשגנו בכוחות משותפים. אני מודה לאל על הזכות הגדולה שנפלה בחלקי".

דרמה בחדרה: בן חיים ביטל את הסמכויות של אדרג'או, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק השכונות

במכתב ששלח בן חיים, כתב לאדרג'או: "במהלך המלחמה, בתקופה כל כך קשה לעם ישראל, בחרת לעסוק בפוליטיקה זולה תוך ניסיון לגרוף הון פוליטי על חשבון עובדי עירייה מסורים שפועלים לילות כימים על מנת לתת את כל המענים הנדרשים לציבור בחדרה"

קרא עוד »
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן