ראש מספן ציוד החדש בחיל הים בצה"ל: תת-אלוף אמיר צ'מני מפרדס חנה-כרכור

נכנס לתפקידו ראש מספן הציוד: תת-אלוף אריאל שיר, ראש מספן הציוד, סיים את תפקידו ובמקומו נכנס לתפקיד תת-אלוף אמיר צ'מני, תושב פרדס חנה-כרכור. תת-אלוף אריאל שיר כיהן בתפקיד כארבע שנים. במסגרת תפקידו, הוביל שינויים ארגוניים משמעותיים במספן בפרט ובזרוע הים בכלל, במסגרתם נקלטו ספינות הטילים החדשות מדגם סער 6, שולבו בהן מערכות טכנולוגיות מתקדמות והן הפכו מבצעיות.

טקס החילופים נערך לאחרונה בבסיס ההדרכה של זרוע הים בראשות מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, ובהשתתפות מפקדים, מפקדי עבר, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

מדברי מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה: "התקופה הנוכחית ממחישה את ההכרח להיות מוכנים ואף יותר מכך – להגביר את המוכנות", אמר אלוף סער סלמה, "המתח בגבולותינו ובזירות רחוקות בעלייה. התקופה הנוכחית מורכבת גם לאור אתגרים פנימיים במדינה. זו העת לפעולה בתבונה וברגישות, יחד עם איתנות וחוסן בכדי לשמור על הכשירות והמוכנות של הזרוע. כשירות ומוכנות הכל כך חשובים בכדי לייצר ביטחון למדינת ישראל. מרכיב משמעותי בשיפור המוכנות והכשירות מתבצע על ידי מספן הציוד. מספן שהוא הבסיס לכל פעולה, גלגל שיניים עצום המניע את שרשרת העשייה בזרוע".

מדברי ראש מספן הציוד היוצא, תת-אלוף אריאל שיר: "אני מסיים היום 34 שנות שירות. שירות שהחל כצוער בקורס חובלים, דרך שירות בספינות הטילים ולאחר לימודי ההנדסה, שירות שהמשיך עד היום במערך הטכנולוגיסטי של זרוע הים. זכיתי לראות את הזרוע משתנה מקצה לקצה והופכת לזרוע אסטרטגית עם יכולות ומסוגלות מבצעית יוצאות דופן. הופכת לזרוע טכנולוגית יותר ויותר. ראיתי את ספינות סערי ה-2 וה-4 הופכות להיות ספינות של 2000 טון. פיתחנו יחד את היכולות ומערכות הלחימה שמותקנות על גבי ספינות המלחמה שלנו, הפכנו את הצוללות שלנו למסוגלות יותר, את יחידות הבט"ש ושייטת 13 הופכות ליעילות, זריזות וקטלניות יותר.

"לפני כ-4 שנים, על הבמה הזו בטקס קבלת הפיקוד על המערך, הזכרתי את טקס חשיפת השם של אח"י מגן שנערך כשבועיים לפני כן בקיל שבגרמניה. היום, אני עומד פה לפניכם, כשבבסיס חיפה עוגנות 4 ספינות סער 6, מבצעיות, שחלקן כבר השתתפו במשימות ההגנה על הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל בים, ובמבצעים נוספים. זוהי תעודת כבוד לזרוע הים בכלל ולמספן הציוד בפרט. המקצוענות, המחויבות והמסירות של אנשינו הם אלו שיוצקים את הנשמה ללוחות הפלדה ומחברים את כבלי החשמל, המנועים, ומערכות הלחימה לכדי אוניית מלחמה זו. זהו התוצר של שיתוף הפעולה בין כלל אנשי הזרוע – מאנשי האמל"ח והמבצעים במטה, המהנדסים, אנשי הלוגיסטיקה, אנשי מספנה ומפת"ח ועד הלוחמות והלוחמים המפעילים את המערכות והספינות."

מדברי ראש מספן ציוד הנכנס, תת-אלוף אמיר צ'מני: "אני עומד כאן נרגש ונפעם עם קבלת הפיקוד על מספן ציוד. זאת זכות גדולה להיות שייך למספן הציוד, והזכות לפקד עליו היא זכות כפולה ומכופלת. מספן הציוד משמש כזרוע השרירית של חיל הים בעולמות הלוגיסטיים והטכנולוגים, עולמות הפיתוח, האחזקה והרכש.
למספן ציוד יכולות יוצאות דופן שחלקן ייחודיות ושאין שני להן בצה"ל ובמדינת ישראל. אנשי המספן עוסקים מידי יום בהכשרת כלי השייט והאמל"ח, ניסויים, פיתוחים, מייצרים ויוזמים שיפורים ופרויקטים שתכליתם להכין ולחזק את חיל הים לעימות ומלחמה.

"לפנינו אתגרים רבים ומשמעותיים, המצריכים מאיתנו חשיבה מחוץ לקופסא, ריכוז, השקעה, יוזמה ונחישות ובעיקר ביצוע בזמנים קצרים ככל הניתן תוך מיצוי הפוטנציאל שלנו והתייעלות מתמדת. אני סמוך ובטוח שאתם- אנשי מספן ציוד תעמדו בכל אתגר ומשימה ותבצעו אותה לעילא!".

צילומים: דובר צה"ל
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
2 .
Inline Feedbacks
View all comments
איצה
איצה
10/09/2023 06:22

יישר כח גדול לרמצד היוצא ובהצלחה לרמצד הנכנס

שלמה כהן
שלמה כהן
09/09/2023 19:55

מאחל בהצלחה למספן ציוד … יישר כח

"נקי, כשר והשירות אדיב" מול "יקר, המחירים לא משתלמים": הבורגריה החדשה באור עקיבא שנמצאת בוויכוח הלקוחות

אנדרס, עולה מדרום אמריקה, שהביא לעיר קצת אווירה דרום אמריקאית, או כמו שהוא נוהג לציין "דרון אנריקנית, חברין" | תמצאו כאן המבורגרים, בוריטו וגם צ'ורוס אך הלקוחות עם דעות חלוקות בנוגע למחיר אל מול המוצרים

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן