Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

מגדלור ניוז

מציאות עגומה: רכבים הוצתו בערב חג סוכות באור עקיבא [וידאו]

אירועי ההצתות ממשיכים לזעזע את אור עקיבא, והפעם בערב שבת שהוא גם ערב חג סוכות תשפ”ד (29.9): תושבי שכונת היובל הצפונית בעיר, דיווחו בלילה החולף על עוד הצתות רכבים בשכונה. המקרה התרחש ברחוב הכרמל כאשר מספר רכבים עלו באש, בחניון בניינים במקום. רחוב הכרמל למוד הצתות בשנה האחרונה, ונראה כי כל פעולות המשטרה בנושא – לא צולחים נכון לשעה זו. אגב, המשטרה לא הוציאה עדכון על האירוע של ליל שבת.

אחת מתושבות השכונה, שהעלתה תיעוד מהרגעי ההצתה, כשברקע הרכב עולה באש, כתבה: “ערב שבת ערב חג ורחוב הכרמל בוער… עד מתי? עד כמה? עוד לא התאוששתי מהשריפה בשכונה שלי..והנה שוב זה קורה. אין דין אין דיין. השם ירחם”. מילותיה מתארות היטב את תחושת חוסר האונים של התושבים ברחבי העיר, שכל מספר ימים מתעוררים למציאות מסוייטת, במסגרתה עולים באש כלי רכב של אנשים שכלל אינם קשורים לסכסוכים פליליים.

תושבת נוספת הוסיפה: “עצוב מה שקורה באור עקיבא, זה סיוט שאינו נגמר. עצוב שדבר כזה חוזר על עצמו, מקווה שיתנו את הדין הלוואי שיתפסו אותו”. תושבת אחרת כתבה: “מזעזע, פשוט לא הגיוני מה שקורה , איפה הימים שפחדו להתעסק עם תושבי אור עקיבא…”.

אירועי ההצתות האחרונים, יחד עם ירי והשלכת מטעני חבלה – גם לעבר עסקים בעיר, ערערו מאוד את תחושת הבטחון האישי ברחובות. במשטרת ישראל ערכו לאחרונה מספר מעצרים, כולל של מוכרים למשטרה, על מנת לעצור את הסחף, אך עד כה – כל הפעולות והמעצרים העלו חרס, והאירועים האלימים והפליליים נמשכים בצורה מוגברת.

בתוך כך, היו כאלה שהעלו סברה כי מדובר באירועים שעל רקע הבחירות המקומיות. “זה פשוט לא הגיוני שכל כך הרבה אירועים מתגברים דווקא בחודשיים שלפני הבחירות”, אמר תושב מעורה בעיר. “זה לא שלא היו פה בכלל אירועים בשנה האחרונה, אבל צבר המקרים מראה כיוון שלילי מאוד שהעיר נכנסה אליו, ולא מן הנמנע שזה קשור בעקיפין לבחירות. אולי יש מי שמנסה לשדר מצוקה עירונית על מנת לגרוף הון פוליטי. אני מאוד מקווה שאני טועה ואני מקווה שהמשטרה תחקור את כל הכיוונים האלה, כדי שנוכל לשלול אותם ולחזור לישון בשקט. המצב כרגע רע מאוד”.

ב-21.9.23 פרסמנו כי נכון לאמצע חודש ספטמבר, כ-30 אירועי הצתות רכבים התרחשו באור עקיבא וחדרה השכנה – כאשר רבים מהם התרחשו דווקא באור עקיבא. על פי ההערכות, הנזק שנגרם בעקבות אותן הצתות שאירעו בחודשים האחרונים נאמד בכמה מיליוני שקלים. באותו היום הובא להארכת מעצר מוכר למשטרה מהעיר במסגרת הערכות המשטרה נגד ההצתות באור עקיבא.

עם קבלת דיווחים אודות אירועי הצתת כלי רכב בעיר אור עקיבא בתקופה האחרונה, שוטרי תחנת חדרה נערכו בכוחות מתוגברים במטרה לבדוק את הרקע והנסיבות ולמניעת אירועים נוספים, ובמהלך פעילות אופרטיבית במקום של שוטרי תחנת חדרה בשת”פ לוחמי משמר הגבול עלה מידע כי בכוונתו של עבריין מקומי מוכר לבצע הצתות נוספות. השוטרים איתרו את החשוד וכאשר הבחין בניידות המשטרה החל בנסיעה פרועה במטרה להימלט מהמקום, ובתום פעילות מבצעית לרבות הקמת מחסום בצומת פל ים נעצר החשוד והוא הובא לחקירה בתחנת המשטרה שבסיומה נכלא.

עם זאת יש לציין כי במשטרה מתקשים לבסס ראיות מוצקות הקושרות מי מהעצורים (מספר עצורים בחודש האחרון) – אל אירועי ההצתות. בין כיווני החקירה נבדק החשד כי מי שמבצעים את ההצתות, עושים זאת בשליחותם של אחרים, חלקם עבריינים ומוכרים למשטרה. במצב כזה, קשה להתחקות ב-100 אחוז אחר המבצעים או המוחות שמאחורי המעשים הנפשעים.

בעקבות הצתת כלי הרכב קיים מפקד מרחב מנשה, ניצב משנה שלומי בן שושן, הערכת מצב והקים מפקדה משימתית הכוללת 50 שוטרים בהם אנשי מודיעין, בילוש חקירות וסיור שמטרתה לשלוט בנעשה באור עקיבא ולמנוע הצתת כלי רכב ופגיעה ברכוש התושבים. בתחילה חשדו החוקרים שמדובר בפעילות של פירומן שפעל בשנתיים האחרונות בעיר והסביבה, והצית כלי רכב כחלק מ”סיפוק רגשי”. אך החשוד שנעצר בזמנו שוחרר מחוסר ראיות והחקירה נקלעה למבוי סתום. אלא שכאמור, באחרונה התפתחה החקירה לכיוונים חדשים.

דילוג לתוכן