משחק הכדורגל של הנערים כמעט והסתיים בטרגדיה. לפני כשבוע, נפגשנו אילון גבריאל עטל (13) וחבריו למשחק כדורגל שכונתי בנהריה. לפתע, בעיצומו של המשחק, החזיק אילון את חזהו, לקה בדום לב והתמוטט על הרצפה. חבריו המבוהלים צלצלו למוקד 101 של מד”א ובהדרכה טלפונית מהחובשת במוקד, החלו להעניק לו סיוע רפואי ראשוני ולבצע פעולות החייאה בסיסיות עד להגעת צוותי מד”א.
בתוך מספר דקות, הגיע למקום אמבולנס וניידת טיפול נמרץ של מד”א – אשר החלו לבצע באילון פעולות החייאה מאומצות שכללו הנשמות, עיסויים, מתן תרופות ומכות חשמל ממפעם (דפיברילטור). לאחר דקות ארוכות של פעולות החייאה ליבו של הנער הצעיר שב לפעום ומצבו התייצב במעט. הפראמדיקים של מד”א המשיכו את הטיפול הרפואי תוך כדי הפינוי לבית החולים שם המשיכו הרופאים להיאבק על חייו עד שהתעורר ושב להכרה.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/11/028-ילד-ניצל-לאחר-שהתמוטט-במהלך-משחק-כדורגל.jpg?resize=796%2C533&ssl=1)