כיצד ניתן לחדש דרכון זר?

לדרכון זר יתרונות רבים ומשמעותיים שהוא מקנה לישראלים המחזיקים בו

אזרחים רבים במדינת ישראל מחזיקים באזרחות נוספת, כלומר דרכון זר. חלקם מחזיקים בדרכון רומני, אחרים בדרכון פורטוגלי, ספרדי, גרמני, אמריקאי וכל אחד בהתאם למוצאו. חידוש דרכון זר ייעשה בדרך כלל בקונסוליה הרלוונטית בארץ המוצא שבו מתגורר אותו אדם ובהתאם למוצא הדרכון שלו. לדוגמה: אזרח ישראלי שהוא גם בעל דרכון רומני, יוכל לחדש את הדרכון הרומני שלו בקונסוליה הרומנית בישראל. חידוש הדרכון אומנם פחות מתוסבך מאשר בעבר אבל זה מאוד תלוי בכלים אותם מעמידה לרשותכם הקונסוליה הרלוונטית.

היתרונות באחזקת דרכון זר ומה קורה למי שלא מחדש את הדרכון שלו?

לדרכון זר יתרונות רבים ומשמעותיים שהוא מקנה לישראלים המחזיקים בו. בין היתר מעבר חופשי בין מדינות רבות יותר ללא צורך בוויזה או אשרת שהייה מיוחדת. תוכלו לנצל את הדרכון הזר לקבלת מלגה מלאה או חלקית בלימודים במוסדות אקדמיים מוכרים ומובילים. תוכלו לרכוש דירה ולהעתיק את מגוריכם למדינת היעד של הדרכון הזר שלכם ובמידה ומדובר בדרכון של מדינה החברה באיחוד האירופי, תוכלו לנצל את הדרכון למגורים בכל מדינה החברה בארגון. תוכלו לעבוד בחו"ל וליהנות אף מהשקעות נדל"ן בחו"ל, נגישות לבנקאים המקומיים ועוד. את כל זה תוכלו לאבד אם לא תחדשו בזמן את הדרכון הזר שלכם.

את הדרכון הזר שלכם חשוב לחדש עוד לפני שיפוג התוקף של הדרכון הקיים שלכם. חידוש הדרכון החדש עשוי לקחת בין כמה שבועות לכמה חודשים בהתאם לקונסוליה הרלוונטית לסוג הדרכון שלכם. על כן, חשוב יהיה להגיש את הבקשה לחידוש הדרכון מספיק זמן מוקדם כדי שלא תתקעו עם דרכון לא בתוקף למשך תקופה. חוק מרפי אומר שדווקא בזמן הזה ודאי תצטרכו את הדרכון 😉

אז איך מחדשים דרכון זר?

בואו ניקח את הדרכון הרומני כדוגמה. חידוש דרכון רומני יעשה מול הקונסוליה הרומנית בישראל או דרך הרשויות ברומניה (עבור אזרח ישראלי עם דרכון רומני שגר בישראל כמובן עדיף לעשות זאת מול הקונסוליה הרומנית בישראל). הבעיה היא ששעות הקבלה מאוד מצומצמות ובדרך כלל עמוס, כך שתצטרכו לקבוע תור מסודר כדי שיקבלו אתכם במקום. זאת תוכלו לעשות דרך אתר משרד החוץ הרומני או דרך האתר "תור קל". לאחר מכן תצטרכו להגיע אל הפגישה עם כל המסמכים הרלוונטיים והמקוריים: תעודת לידה, מסמכי אזרחות, הדרכון הישן והדרכון הישראלי שלכם בתוקף. לאחר 60 יום מיום הפגישה והזמנת הדרכון החדש תוכלו להגיע לאסוף את הדרכון החדש שלכם. כשתגיעו לאסוף את הדרכון החדש תצטרכו להביא אתכם את הדרכון הרומני הישן, הדרכון הישראלי התקף שלכם וקבלה של אגרת התשלום עבור הזמנת הדרכון.

התהליך הוא די דומה בין אם מדובר על חידוש דרכון רומני או כל דרכון זר אחר, ייתכנו שעות פעילות שונות בין הקונסוליות השונות הרלוונטיות לדרכון שלכם.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן