צפו בתמונות | חודש לפני רצח רבין: ההסתה נגדו שחצתה גבול באור עקיבא

במקביל לעצרת שנערכה בכיכר רבין, סיפר רבין בראיון לטלוויזיה, לאחר סדרת פיגועים בקו 5 בתל אביב ובתחנה המרכזית בחדרה, כי באור עקיבא הופצה מדבקה ובה נכתב "צריך להרוג את רבין"

25 שנה לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל, וההסתה שהיתה באור עקיבא נגדו בתקופה שלפני הרצח נחשפת – בקולו של רבין. בסרט התיעודי "רבין, במילותיו שלו", שהופק על ידי "YES דוקו" ו"הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה" בשנת 2015.

במקביל לעצרת שנערכה בכיכר רבין, סיפר רבין בראיון לטלוויזיה, לאחר סדרת פיגועים בקו 5 בתל אביב ובתחנה המרכזית בחדרה, כי באור עקיבא הופצה מדבקה ובה נכתב "צריך להרוג את רבין".

רבין, שנראה בפניו כי חווה תקופה קשה במיוחד, נרצח מספר שבועות לאחר מכן ב-4.11.1995 על ידי יגאל עמיר.

 

 

בכתבה שפורסמה למחרת באחד העיתונים הגדולים – ככל הנראה "ידיעות אחרונות" נכתב: "מדבקה זו הופצה השבוע באור עקיבא. נציג העבודה בעיירה, שלום שבתאי, סיפר שהמדבקות נחטפו בידי המפיצים. מפקד משטרת חדרה אמר אמש כי המשטרה תבדוק הבוקר את הפרשה. נראה שאם תיפתח חקירה, יהיה מדובר על חשד לכאורה להסתה לרצח".

בסרט, מספר רבין בעצמו את סיפור חייו הדרמטי – ללא פרשנים, ללא מתווכים, וללא קריינות. "הבמאי ארז לאופר מביא את סיפורו של אחד המנהיגים הבולטים ביותר של מדינת ישראל, במילותיו שלו", תואר הסרט.

"בשילוב חומרי ארכיון נדירים, קטעי אודיו, מכתבים ותמונות, נארגים בפני הצופה הדרמות האישיות והמקצועיות של חייו: מילדותו כבן למנהיגי פועלים טרם הקמת המדינה, דרך השינוי שהפך אותו לאיש צבא; עבור בקריירה הדיפלומטית שלו כשגריר ישראל בארה"ב וכניסתו לפוליטיקה הישראלית; ועד תקופת חייו האחרונה, שבה עשה מהלכים שהוקעו ע"י ציבור גדול, עד לאותו רגע נורא שגדע באחת את דרכו הפוליטית ואת חייו".

// בתמונות: מתוך סרט הדוקו "רבין, במילותיו שלו" || צילומי מסך

עדכון ראשון: 5.11.2017

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

הקשר המיוחד שנרקם בין חייל המילואים מאור עקיבא לאביחי ברודץ, שאשתו ושלושת ילדיהם חזרו משבי חמאס [וידאו]

ברודץ, שהפך לסמל הפעילות לשחרור החטופים, סיפר כי פגש אנשים נפלאים בדרך שעבר מאז יום ה-7.10 ועד היום | אחד מאותם אנשים שפגש והפך מאז אותה שבת מקוללת לחבר של ממש הוא חייל המילואים עידו בוהדנה (24) מאור עקיבא

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן