לידות בצל המלחמה: האישה שפונתה מהדרום ילדה בן ב"הלל יפה" והבעל המילואימניק מאור עקיבא שהוקפץ לחדר לידה

גל בראל הייתה בתחילת החודש התשיעי להריונה כאשר החלו אירועי הדמים ב- 7 באוקטובר. יחד עם בעלה ליאור ובנה בן השנתיים וחצי, פונתה מביתה שבקיבוץ יד מרדכי למלון ריזורט חדרה וגם: מזל טוב לקורל ואפריים סוסונוב מאור עקיבא על הולדת בנם השני, שחיכה עד שאביו יגיע היישר מהמילואים לחדר הלידה של המרכז הרפואי

גל בראל מקיבוץ יד מרדכי הינה אחת מבין אלפי המפונים שפונו מבתיהם ב- 7 באוקטובר. גל ומשפחתה, כמו יתר חברי קיבוץ יד מרדכי, השתכנו במלון ריזורט חדרה. כשהיא בחודש התשיעי להריונה, הרגישה לא טוב ופונתה לחדר מיון נשים של המרכז הרפואי הלל יפה. היא אושפזה במחלקת אם ועובר להמשך טיפול ומעקב. "הצוות עטף אותי בצורה בלתי רגילה. כל האחיות היו סביבי, דאגו לשלומי. אפילו כשהשתחררתי הן המשיכו להתקשר אליי לוודא שאני בסדר. לא היה לי ספק שאחזור לבית החולים כדי ללדת את בני", מספרת גל.

לאחר שהשתחררה הגיעה אליה למלון, נעמה גלזר צבר, מיילדת בחדר לידה של "הלל יפה" ומטפלת בשיטת CBT– טיפול התנהגותי קוגניטיבי. "בזמן האשפוז זיהתה קרן חליבה, העובדת הסוציאלית של אגף אימהות, שגל מאוד חרדה לקראת הלידה. היה לי חשוב להגיע אליה, לדבר איתה ולהרגיע אותה כדי שתגיע שלווה ומוכנה יותר לקראת הלידה", מספרת נעמה.

גל וליאור בראל עם התינוק במרכז הרפואי הלל יפה | דוברות הלל יפה

כשבועיים לאחר מכן, בשבוע 40, הגיע הרגע. יחד עם בעלה ליאור, הגיעה גל למיון יולדות של "הלל יפה" עם צירים חזקים. היא הוכנסה לחדר לידה וכעבור כשעה ילדה בן זכר במשקל 3.306 ק"ג. "הלידה התקדמה כל כך מהר. זהבה סופר המיילדת ליוותה אותי, תמכה בי ובזכותה הייתה לי חווית לידה מהממת. הכול עבר במהרה ובשלום", משחזרת גל. זהבה מספרת: "הלידה הייתה כה עוצמתית ומרגשת. גל הייתה מאוד רגישה ומהורהרת. ידעתי שאני צריכה להיות שם בשבילה, לתמוך בה ולחזק אותה. כולנו בכינו יחד איתה- דמעות של שמחה מהולות בעצב".

גל אושפזה במחלקת יולדות ושוחררה יחד עם תינוקה למלון כשהיא חשה בטוב.
"אין לי מילים כדי להודות לכל הצוות על ההתגייסות. זה ממש לא מובן מאליו לקבל כזו נתינה ואהבה. זה לא פשוט לחזור למלון לאחר לידה. כל אישה, בפרט לאחר לידה, צריכה את המקום שלה, הבית שלה, לנוח ולהתחזק. זהו אומנם לא מצב אופטימלי אבל אנחנו אופטימיים ומייחלים לימים שקטים וטובים יותר שיבואו על כל ישראל".

אור עקיבא: מהמילואים – ישר לחדר לידה
מזל טוב לקורל ואפריים סוסונוב על הולדת בנם השני, שחיכה עד שאביו יגיע היישר מהמילואים לחדר הלידה של המרכז הרפואי הלל יפה

הזוג סוסונוב, תושבי אור עקיבא, חיכה ללידת בנם השני וידע כי התאריך המשוער קרב. אפרים גויס כבר ב- 7 לאוקטובר ליחידתו בגדוד הממוקם בצפון הארץ, וקיבל שחרור מיוחד להגיע ללידת בנו.

"התאריך המשוער היה בשבת, אבל הצירים החלו רק יומיים אחר כך", מספרת קורל סוסונוב בעודה מקבלת לידיה את התינוק הטרי מאורנה גרינברג, אחות אחראית במחלקת יולדות של המרכז הרפואי הלל יפה. "כשהגעתי ל"הלל יפה" והודעתי לו שאני בחדר לידה. הוא קיבל אישור מיוחד לצאת, ויצא ממש כשהמיילדת אמרה ש'אוטוטו זה קורה'. הוא הגיע ושעה וחצי לאחר מכן התינוק היה בחוץ".

בחדר הלידה התרגשו לאחרונה לראות את האב שהגיע עם מדים, והוא מצידו התבדח על הכוננות הכפולה – בהיערכות למלחמה ובהיערכות להגעה לעולם של בנו השני. "הלידה הייתה מהממת", מסכמת קורל, "היו איתי שתי מיילדות בשתי משמרות- אווה וזהבה סופר. גם את הבן הבכור שלי ילדתי ב'הלל יפה' והצוות מקסים".

הזוג עדיין לא החליט על השם לרך הנולד, אבל שניהם מסכימים שבעת זו, הם רוצים לתת לו שם משמח, שיחגוג את החיים ולא את המלחמה.

מנהל אגף שפ"ע בעיריית חדרה תובע את חבר המועצה צ'יקו וקנין ב-200 אלף שקלים

על פי עורך דינו של בוריס קוסינובסקי – "וקנין קיבל החלטה לחסל את היקר בנכסי התובע, שמו הטוב" ● עוד נכתב: "ההחלטה התקבלה ב-29.5.23, עת הנתבע (וקנין) דרש מהתובע (קוסינובסקי) לרתום את משאבי העירייה לטובת טיפול בשטח פרטי שלנתבע יש זיקה אליו, והתובע סירב

קרא עוד »
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן