משרד הבריאות מדווח על שלושה חולים חדשים בחצבת

משרד הבריאות הודיע על שלושה חולים חדשים בחצבת באזור חיפה. מאז חודש דצמבר 2023 דווחו למשרד הבריאות 21 מקרים חדשים בישראל של תחלואה בחצבת.
אחד מהנדבקים השבוע הוא ילד לא מחוסן שנדבק מילד אחר שחלה בחו"ל. הילד שהה במיון ילדים בבית החולים רמב"ם מהתאריך 13.2 בשעה 18:00 ועד התאריך 14.2 בשעה 20:00.
לאחר חקירה אפידימיולוגית כלל המגעים של שני החולים הנוספים אותרו.
אנשים שנחשפו במועדים הרשומים מעלה ואינם מחוסנים בשתי מנות, יכולים לפנות למוקד קול הבריאות *5400 לקבל מידע על המקומות בהם ניתן להתחסן. משרד הבריאות ממליץ במיוחד לנשים הרות שאינן מחוסנות בשתי מנות, לילדים מתחת לגיל שנה ולאנשים הסובלים מדיכוי חיסוני שנחשפו לחולה לפנות לרופא המשפחה או למוקדים לרפואה דחופה על מנת לקבל חיסון מונע.
במידה ויש צורך בהגעה למרפאה או למיון, יש לתאם הגעה ולהודיע לצוות טרם ההגעה למוסד הרפואי.
מחלת החצבת היא מחלה נגיפית מדבקת ביותר שמתבטאת בחום, הרגשה כללית רעה, נזלת ופריחה ועלולים להיות לה סיבוכים קשים ואף מסכני חיים. במידה ומופיעים תסמינים אופייניים של חצבת יש להימנע משהייה במרחבים ציבוריים כדוגמת קניונים, תחבורה ציבורית וכדומה, עד לבירור רפואי.
החיסון לחצבת מעניק הגנה טובה מהמחלה ומסיבוכיה ואנו מדגישים את החשיבות לחסן ילדים ומדוכאי חיסון בחיסון נגד חצבת, במסגרת חיסוני השגרה במועדם על מנת להימנע מסיבוכי המחלה.
בנוסף, ממליץ המשרד לנוסעים לחו"ל לוודא כי הם מחוסנים בשתי מנות. ניתן להשלים את החיסונים לפני הנסיעה לחו"ל במרפאות המטיילים.
[11.2.24] משרד הבריאות מעדכן על ילד חולה חצבת בחיפה.
נמצא כי יש קשר בין שני הילדים החולים עליהם דווח המשרד לפני כשבוע וחצי ובין הילד. הילד, שחוסן לראשונה כנגד המחלה רק לאחר החשיפה לחולים, שהה בביתו לאורך כל התקופה המדבקת, בהתאם להמלצות משרד הבריאות, כך שלא נחשפו אנשים נוספים.
‎מחלת החצבת היא מחלה נגיפית מדבקת ביותר שמתבטאת בחום, הרגשה כללית רעה, נזלת ופריחה ועלולים להיות לה סיבוכים קשים ואף מסכני חיים.
‎החיסון לחצבת מעניק הגנה טובה מהמחלה ומסיבוכיה ואנו מדגישים את החשיבות לחסן את הילדים בחיסון נגד חצבת, במסגרת חיסוני השגרה במועדם על מנת להימנע מסיבוכי המחלה. ילד מחוסן הוא ילד מוגן.

עדכונים נוספים >

מה אתם חושבים על זה?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
דילוג לתוכן