הבריחה ושעות ארוכות במחבוא: מאיה אלפקס שיתפה את הנוער בחדרה בזוועות מסיבת "נובה"

מרכז הצעירים של פנאי העיר חדרה ערך ערב עוצמתי של זיכרון להזדהות עם הנופלים

ביום שלישי השבוע (31.10) נערך במרכז הצעירים של פנאי העיר חדרה ערב עוצמתי ומרגש של זיכרון, שירה ותפילה משותפים, להזדהות עם אירועי השבת השחורה של 7 באוקטובר.
הערב נפתח בתלייה משותפת של תמונות כל החטופים על חזית מרכז הצעירים העירוני והדלקת נרות זיכרון לעילויי נשמת הנרצחים בנות ובני העיר חדרה.

בערב המרגש התארחו בני המשפחות של סמ"ר נטע ברעם ז״ל ושל סגן רון צרפתי ז"ל, שנרצחו בתחילת המלחמה, ואת מאיה אלפקס המדהימה, ניצולת פסטיבל נובה בקיבוץ רעים.
משפחתו של נטע ברעם ז"ל שיתפו בסיפורו האישי, אהבת הארץ שלו, אהבת האדם שבו, שאיפותיו והמסר האחרון ממנו למשפחתו וממנה לכולנו – "לא לוותר".

משפחתה של רון צרפתי ז"ל סיפרו על אישה צעירה עם חיוך גדול, מצוינות אישית חברתית ולימודית, וכל כך הרבה חלומות ושאיפות. אחד המשפטים שאפיינו את רון ז"ל היה "הקם לאוהבך השכם לאוהבו".

צילומים מערב הנוער: דוברות עיריית חדרה

מאיה אלפקס המרגשת שיתפה בכל אירועי פסטיבל נובה מנקודת המבט האישית והאותנטית שלה, על המהות העמוקה שמחברת בין משתתפי הפסטיבל, על הבהלה הגדולה למשמע הירי, הבריחה ושעות ארוכות של התחבאות, על החילוץ הנועז וההגעה הביתה.

את הערב יזמו קבוצת צעירים סטודנטים שהחליטו לקחת אחריות ולעשות מעשה ויצרו בהובלתה של אפרת שגיא, רכזת תחום מעורבות חברתית מטעם המשרד לשוויון חברתי במחלקת צעירים, ערב המורכב מסיפורים אישיים, נוגעים ללב וחונקים מדמעות, פסיפס העצב, הזיכרון והגבורה הכי ישראלי שיש.

את הערב הובילו בשיח, שירה ותפילה האמנים ליה בלומנקרנץ ועודד יובל, ולקחו בו חלק בהתנדבות מלאה אליעזר ועוזי שניגנו בצ'לו ובקלרינט, והזמרת המרגשת דנה קובלר.

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן