מכבי

עיריית אור עקיבא הציעה: עובדינו יפעילו את הספרייה, במקום עובדי המתנ”ס שלא מקבלים משכורת

מנהל מחלקת משאבי אנוש וממונה הקורונה בעיר, ניסים כהן, הציע למנהל המתנ"ס משה נקש להחזיר את פעילות הספריה עם עובדי עירייה - במקום עובדי הספריה שלא מקבלים שכר. במתנ"ס סירבו: "זה אבסורד"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עיריית אור עקיבא הציעה: עובדינו יפעילו את הספרייה, במקום עובדי המתנ”ס שלא מקבלים משכורת

מנהל מחלקת משאבי אנוש וממונה הקורונה בעיר, ניסים כהן, הציע למנהל המתנ"ס משה נקש להחזיר את פעילות הספריה עם עובדי עירייה - במקום עובדי הספריה שלא מקבלים שכר. במתנ"ס סירבו: "זה אבסורד"

מגדלור-פיד ♋

הספרייה העירונית באור עקיבא נכנסה אתמול (ראשון) לשבוע השני לסגירתה – ובעיריית אור עקיבא אומרים כי הוצע למתנ”ס פתרון על מנת להמשיך את תפעולה של הספרייה.  אלא, שבעירייה טוענים כי ההצעה סורבה על ידי המתנ”ס – ולכן, הספרייה נעלה את שעריה עד להודעה חדשה.

כזכור, הספרייה נסגרה ביום ראשון שעבר, זאת לאחר שעובדיה הוצאו לחל”ת כיוון שהעובדים קיבלו בחודש החולף רק 50% משכרם. מנהל אגף משאבי אנוש בעיריית אור עקיבא, וממונה הקורונה בעיר, ניסים כהן, אמר היום בשיחה עם מגדלור ניוז כי הציע פתרון זמני להפעלת הספרייה, באמצעות עובדי עירייה, אולם במתנ”ס סירבו להצעה.

“לפני שנסגרה הספרייה העירונית, פנה אליי מנהל המתנ”ס משה נקש והודיע לי כי מתכוונים לסגור את הספרייה”, מציין כהן. “אמרתי לו שיש לי שלושה עובדים מהעירייה שמועסקים בספרייה, ואני מוכן לתרום עוד שני עובדים, סייעות שטרם חזרו לעבודה, על מנת להפעיל את הספרייה.

“הוא בדק וחזר אליי עם תשובה: ‘החלטנו לסגור את הספרייה’. אפשרתי לו לחזור אליי ובמידה ויהיה מעוניין נוכל להקצות עובדי עירייה כדי שהספרייה תמשיך לפעול”.

במתנ”ס מציינים כי ההחלטה על סגירת הספרייה נבעה מכך שהעירייה לא העבירה תקצוב למשכורות העובדים. “אי אפשר להשאיר עובדים בלי משכורת. חשוב גם לזכור: לפי תקנות הקורונה, הספריות לא היו יכולות לחזור לפעילות מלאה עם קבלת קהל.

“אפשרנו שלושה שבועות של החלפת ספרים מרחוק, עם מתנדבים. עכשיו, לא הגיעו משכורות לעובדים ולכן החלטנו על סגירה. העירייה לא מעבירה משכורת לעובדי המתנ”ס ומצד שני מציעה את עובדיה לאייש במקום עובדי הספרייה. זה אבסורד”.

בסוף השבוע ציין יו”ר הנהלת המתנ”ס, עו”ד שלום שבתאי, כי “240,000 ש”ח שהגיעו ממשרד החינוך להעברה למתנ”ס עבור הפעלת הצהרונים תקועים בעירייה. גם הקצבה ע”ס 200,000 ש”ח שאושרה בתקציב ע”י מועצת העיר, אינה מועברת.

150,000 ₪ ההקצבה החודשית מעמותת יפתח (מהחברה לפיתוח קיסריה) אינה מועברת. אם הקצבות אלה לא יעברו עד עד סוף החודש, גם הצהרונים בעיר ייסגרו. פנינו לגזבר החדש העירייה בדרישה ו”זכינו” לתשובה לגלגנית, שחצנית ומתנשאת. אטימות, כבר אמרנו?! מצער שהגענו לכך. אני עומד בוש ונכלם בעיר שלי”.

יו”ר הנהלת המתנ”ס שלום שבתאי מסר בתגובה לדברי כהן: “במקום לחפש מניפולציות, תדאג למשכורות לעובדים”.

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
4 .
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
אחרי המחאה הגדולה: הסיפרייה הציבורית באור עקיבא חוזרת לפעול חלקית בשיטת הזמנת ספרים – מגדלור ניוז.נט
11/11/2021 19:57

[…] עיריית אור עקיבא הציעה: עובדינו יפעילו את הספרייה, במקו… […]

מנחם
מנחם
25/11/2020 09:36

האמת שאם ידאגו שעובדי המתנ”ס יקבלו את משכורתם וייצאו רשמית לחל”ת ועובדי העירייה שכנראה כן מקבלים את שכרם יחליפו אותם, על מנת להפעיל את הספרייה זה פתרון לא נורא כל כך. אבל כשיש את אדון שבתאי שכל חייו עסק בהשמצות והתנגחויות זה כנראה לא יקרה. אדון שבתאי לא טובת אור עקיבא עומדת נגד עיניו זה ברור לכולם. אז אחרי שתמך בראש העיר ובאורלי יחזקאל (ולדעת רבים ידע והיה שותף למעלליהם רק כרגיל יצא טפלון) פתאום כשנעצרו והתפוצצה הפרשה מתנער מהם. גועל נפש של התנהגות אבל כל כך אופיינית.

Anonymous
Anonymous
24/11/2020 10:53

בושה וחרפה כואב הלב אנשים שעובדים במשכורות מינימום זוכים ליחס משפיל..כל זה כבר אמרתי כל ההחלטות מתקבלות עם אנשים בלי חמלה כי הם לא תושבי המקום וזוכים למשכורות עתק של בכירים אנחנו התושבים צריכים לתמוך בעובדי המתנ”ס🙏🙏

תושב ותיק
תושב ותיק
23/11/2020 16:15

שלום שבתאי זה רודף בצע עוד בימים שהיה ראש עיר תמיד דאג לרפד את הכיס שלו ולנצל אותנו האוכלוסיה החלשה והותיקה לאינתרסים שלו

דילוג לתוכן